Skip to main content

Wydawca: Ibex Moon Records

Trochę kazali na siebie czekać, ale w końcu wylazł z otchłani piekielnych nowy album Funerus i wydaje mi się, że nie tylko ku mojej uciesze. Mało znany to zespół, ale każdy, kto był na Blitzkriegu 4 w 2007 roku myślę, że ich zapamiętał, bo dali krótki, ale bardzo intensywny koncert.

Ja w każdym razie ich zapamiętałem i od tego momentu polubiłem. Jak by ktoś jeszcze nie wiedział to kapele tą tworzy John McEntee (na co dzień udzielający się w Incantation) wraz z małżonką i jeszcze jednym jegomościem. Na tej płycie wokale uskutecznia właśnie Jill matka, żona i zajebiście growlująca wokalistka.Ja osobiście mam pewno uprzedzenie do płci pięknej wydającej z siebie ryki, wrzaski i tego typu dźwięki, ale przyznam, że pani Jill radzi sobie doskonale, bo jej wokale kopią po pysku i wraz z pozostałymi instrumentami tworzą machinę zniszczenie po ataku, której nie pozostaje kamień a kamieniu. Ich drugi długograj zatytułowany „Reduced to Sludge” to moim zdaniem jeden z lepszych materiałów w tym roku powstałych za oceanem. Ochłap ten to jedenaście numerów śmierdzącego, soczystego i jadowitego Death Metalu w wolnych i średnich tempach. Są tu zarówno kawałki dla wielbicieli szybkiego i brutalnego pogowania pod sceną jak i dla miłośników miarowego machania dynią. Słowem każdy maniak metalu śmierci znajdzie na tym krążku coś dla siebie. Dla mnie największą perełką tej płyty jest numer „Death of a God” – zajebista zmiana tempa i przede wszystkim jeden riff, który nie może mi umknąć z podświadomości – doskonały kawałek podobnie jak i cała płyta.

Okazuje się, że i płeć piękna może mieć spory wkład w historie Death Metalu a kobiece dobrze wyćwiczone gardło nie przydaje się jedynie w pornosach.

Ocena: 9/10

A na Old Death Metal Webzine znajdziecie angielskojęzyczną wersję.

Traklist:

1. Behind the Door
2. Corroded
3. The Comfort in Depression
4. Bedpan Commando
5. Reduced to Sludge
6. Leatherface
7. Death of a God
8. Create / Destroy
9. Sound of Oil
10. Time of Death
11. E. Histolytica
Pathologist
1126 tekstów

Newsy

Nowa płyta Fanisk

OracleOracle26 grudnia 2012
Newsy

Debiut Martyrdoom

EfEf21 kwietnia 2017

One Comment

Skomentuj