Skip to main content

Wydawca: Die Todesrune Records

Wbrew obiegowej opinii, czasem prymitywizm nie oznacza chamstwa i kibolstwa. Ba, czasem w tym szaleństwie jest metoda, co udowadniają nam co i rusz wyciągane z piekielnych głębin nowe wymioty.

Dziś takim zespołem jest amerykańskie Witch Tomb. Niedawno nadeszło do mnie ich promo (z małym poślizgiem, ale co tam) ostatniej płyty – „Crippled Messiah”. Cóż Wam mogę powiedzieć na ich temat? Ano, że właśnie ten krążek jest taką esencją agresywnej i atawistycznej wręcz prymitywności – cech w prawdziym metalu bardzo pożądanych. Witch Tomb pluje w twarz świętościom dźwiękami, które najprościej będzie opisać jako pochodne takich kapel jak Profanatica czy poznany przeze mnie niedawno Prosanctus Inferi. Z tymi drugimi zresztą twórcy „Crippled Messiah” nagrali wspólną płytkę. Pozbawiony litości (ale i niestety również większej dozy oryginalności) atak na narządy słuchu wypada bardzo dobrze – w głównej mierze opiera się na szybkim okładaniu zestawu perkusyjnego i jak najszybszym wycinaniu siarczystych riffów, choć i zwolnień tu nie brak – głównie pod postacią nawiedzonych przerywników, klawiszowych wtrętów (naprawdę nawiedzonych) czy sprzężeń. Jest naprawdę dobrze, pomimo że co delikutaśniejszych słuchaczy może odstręczać brzmienie (pomijam fakt średniej jakości dźwięku samej promówki), ale o to w tej muzyce chodzi, czy to się komuś podoba czy nie. Bez wątpienia jest to bezkompromisowy i brutalny materiał, a czas trwania utworów – do góra trzech minut może o tym w pewien sposób zaświadczyć.

Witch Tomb na „Crippled Messiah” stworzyli ekstremalną mieszankę black/death metalu skierowaną zapewne do ekstremalnych osobników. Inni też mogą się z tym zapoznać – jak was nie zabije, to może was wzmocni.

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

1. Intro
2. Repent
3. Crippled Messiah
4. Hymn IV
5. Black Fornicator
6. Blood Saints
7. Hymn V
8. Fall To The Abyss
9. Nails And Hammers
10. Hymn VI
11. …Of This Meeting
12. Summon Him
13. Hymn VII
14. Forced
15. Scorched Priest
16. The Face Of Fire And Thorns
17. Outro
Oracle
16847 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Powrót Atomkraft

OracleOracle29 lipca 2011
Recenzje

Stilla „Skuggflock”

PathologistPathologist5 października 2016

Skomentuj