Skip to main content

Wydawca: Hells Headbangers Records

Na dziś przygotowałem sobie taką uroczą muzykę, idealną pod niesłabnące upały. Takie jest odwieczne prawo natury – jest zima, musi być zimno. W lecie analogicznie. A skoro analogicznie, to i oldskulowo, tak?

A skoro oldskulowo to dobrze nada się nam tutaj duński Victimizer. Tak więc ów błyskotliwy sylogizm doprowadził nas w ten sposób do speed/black metalu na staromodną nutę – takie cuda tylko na Chaos Vault, hehe. Cóż, nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po sześciopak i spróbować rozprawić się z nim zanim zakończy się „Ressurected Abominantoins”. A wyczyn to może być nie lada, bo jest to jedynie epka, więc trzy litry piwa w dwadzieścia minut to nie w mąkę pierdnął. Ale, że za akompaniament mamy dźwięki inspirowane raz to Iron Angel czy Liege Lord, a w brutalniejszych chwilach Sodom tudzież innym Venom (rządzi, deptaj krzyże!), to od razu mamy w tym temacie trochę łatwiej. Victimizer to bardzo niezobowiązująca muzyka, jakiej zresztą ostatnimi czasy sporo. Riffy nie są szczytem brutalności czy agresji, pewien umiar melodii jest zachowany, chwytliwość w stopniu dosyć wysokim. Mnie „Ressurrected Abominations” najbardziej kojarzy się z dokonaniami Deceiver, nieświetej pamięci. Nie wybija się więc Victimizer ponad inne zespoły swojego pokroju, ale obciachu też nie ma.

Cóż, jeśli komuś udało się wychłeptać ten sześciopak w casie całej epki Duńczyków to szacun dla niego. W nagrodę może sobie kupić drugi sześciopak i machnąć go pod jakiś singiel, hehe.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Worthy of Hell
2. Reap the Nuclear Whirlwind
3. Resurrected Abominations
4. Lucifer’s Domain
5. E-37101

Oracle
16832 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Wieści od Grim Reaper

OracleOracle30 lipca 2019

Skomentuj