Skip to main content

Wydawca: Nuclear War Now! Productions

Dzisiaj lądujemy nad brzegiem rzeki Barakar, gdzie mieści się świątynia Kalyaneshwari w której to według legendy składano ofiary z ludzi ku czci bogini Shakti. Widząc przed sobą okładkę do “Vikramana Mahamedha Sandhya” wiadomo jest jedno: łeb zostanie nam ucięty na pewno, a ostatnią rzeczą jaką zarejestrujemy będzie nasza krew poświęcona bogini spływająca wprost do rzeki.

Drugi materiał Vadhakarmadhikarin po raz kolejny przynosi nam war metalowe piekło, które zaklęte zostało w harsh / noisecore’owych formach. Więc jeśli ktoś słuchał pierwszych materiałów Kapala tudzież Brahmastrika wie już z czym będzie miał do czynienia. W zasadzie od pierwszych dźwięków jesteśmy tu atakowani potężnym hałasem wydobywającym się z czeluści indyjskiego piekła. Szybkie noisowe ciosy sprawnie kasują rejestry słuchowe, a gwałt który jest na nas sprokurowany po ośmiu minutach wchodzi w jeszcze bardziej ultraszybkie i zarazem harshowe blasty, wieńcząc tym samym dzieła zniszczenia. Można więc powiedzieć, że “Vikramana Mahamedha Sandhya” to taka udoskonalona forma wspomnianych siewców z nad brudnego Gangesu, jednak Vadhakarmadhikarin jest tutaj jak najbardziej osobnym niezależnym bytem, a każda rozpierdolka formowana przez tenże to istny cios w potylicę, który okazuje się być śmiertelny. No bo czyż jest coś pięknieszego od war metalowego piekła zatopionego w noise w takim “Vimajjita Chetna Jagyati”? Czy też równie chorego i ultra gwałcącego słuch jak “Asatkaratva Bhujavirya” czy też esencjonalnego dla tego gatunku, sześciominutowym “Brahmakara Vritti” w którym jesteśmy wchłaniani do kosmicznej próżni nawoływani przez głębokie, grindujące wokale?!

“Vikramana Mahamedha Sandhya” to kolejny przykład tego, że Indie wojennym hałasem stoją, a stolica i siła ciężkości tego gatunku już dawno leży w Zachodnim Bengalu. Hail KIOP!

Ocena: 9/10

Lista utworów:

  1. Vimajjita Chetna Jagyati
  2. Asatkaratva Bhujavirya
  3. Prasthitayajya
  4. Bhajanavarika Virupa
  5. Paramanavika Kratu
  6. Brahmakara Vritti
  7. Uchchaihshravas
  8. Anudatta Protha
Łysy
806 tekstów

Grafoman. Koneser i nałogowy degustator Browaru Zakładowego. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Recenzje

Furia „Halny”

OracleOracle2 lipca 2010

Skomentuj