Brahmastrika “Excarnastrial Commencination”

Wydawca: Dunkelheit Produktionen

Dzisiaj krótka wycieczka do Indii, a konkretniej do Kalkuty, gdzie swoją siedzibę od niedawna ma nieformalne zrzeszenie Kolkata Inner Order pod której to sztandarami znajdziemy takie zespoły jak Kapala, Tetragrammacide, Aparthiva Raktadhara i od niedawna także Brahmastrika.

Nie będę krył, że dla tych zespołów zawsze byłem i będę bezkrytyczny, czym w zasadzie mogę zamknąć tą recenzję i swoją mordę. Jednak nie, będę dalej drążył, bo “Excarnastrial Commencination” to materiał, który eksterminuje na starcie, a potem już tylko bezcześci zwłoki przed 25 minut. I o ile taka Kapala pogrąża się w wojennym chaosie, a Tetragrammacide wypala zwoje prędkością blastów, tak Brahmastrika łączy wszystkie te elementy w jedno, kondensując, wzmacniając i rozpraszając tą chorą, pojebaną energię wprost w słuchacza. Wokale są tutaj zdecydowanie bardziej czytelne, bardziej grindujące, a bębny czy gitary są bardziej wyraziste. Brahmastrika nie kładzie też nacisku, na granie byle by szybciej. Buduje swoje okopy, wytacza śmiercionośne działa, a potem dopiero atakuje z całą siłą (“Chaturdasha Lokic Disruptors”). Jeśli dorzucimy do tego całą warstwę tekstową oscylującą wokół starych indyjskich wierzeniach, tajemnych rytuałach śmierci, okazuje się, że “Excarnastrial Commencination” to brudna bomba jądrowa z uszkodzonym zapalnikiem i nieprzewidywalnym zegarem odliczającym czas do eksterminacji ludzkości.

W piździcho jest to demo. I świetnie zdaję sobie sprawę, że nie każdy je łyknie. Z resztą jebać to. Hail Kolkata Inner Order, Hail Brahmastrika!

Ocena: 9/10

Tracklista:
01. Mahakapalik Ashtakam
02. Irradiated Ejaculate Onto The Swasti-Quasar
03. Frequencies Of Armamentalized Suddhi
04. Chaturdasha Lokic Disruptors
05. Sulphurous Detonations Engulf The Throne Of Elohim

Autor

451 tekstów dla Chaos Vault

Grafoman, pies karawaniarski... Koneser i nałogowy degustator 40%. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *