Skip to main content

Wydawca: Iron Bonehead Productions

Nazwa Reaper zapewne nie należy do najoryginalniejszych nazw w metalu. Takich kapel już kilkanaście było, a wszelkie pochodne od tego słowa zdarzają się dość często.

Tym razem mowa będzie o świeżym tworze pochodzącym ze Szwecji, który ledwo rok temu wypuścił swoje demo, a już pokusił się o debiut. I bardzo dobrze, bo jest na czym ucho zawiesić. Ta muzyka jest zła. Black / thrash, który obrali sobie za swoją domenę, chłoszcze niemiłosiernie i nie można im odmówić inspiracji największymi w tym gatunku, czyli np. Aura Noir. Myślę, że fani tego horda, bez wahania powinni sięgnąć po „Unholy Nordic Noise”. Niby proste jest to granie, ale dzieje się tu naprawdę dużo, czuć tu nienawiść i czuć hektolitry wypitego alkoholu. Nie będę ukrywał, że dla mnie wielkim plusem tej płyty są wokale, które przypominają mi Abbatha. Może w tej materii nie jestem obiektywny, bo Immortal jednym z najważniejszych zespołów dla mnie jest. Ale chuj. Jedni to uznają za minus, a inni za plus. U mnie za to na pewno dostana dodatkowe punkty. W tej płycie nie ma ani odrobiny oryginalności, ale myślę, że to jest poniekąd jej siła. Ona dość mocna porusza moją sentymentalną strunę i odwołuje się do muzyki, którą kiedyś żyłem, a nadal szanuję. I może i Wy znajdziecie w tej muzyce dokładnie to, co ja.

A może uznacie, że będzie to doskonały podkład pod sobotnie walenie wódki z waszymi długowłosymi kolegami. To już od Was zależy. Sprawdzić warto!

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Intro
2. Hero of the Graveyard Flies
3. Severing Tentacles of Faith
4. Arctic Wrath – Blood and Bone
5. Order of the Beelzebub
6. Horn of Hades
7. The Birth of War
8. Surrender to the Void
9. This Crystal Hell
10. Ravenous Storm of Piss
11. De krälande maskarnas kör
12. Outro
Pathologist
1130 tekstów

Skomentuj