Skip to main content

W: Witaj na łamach Chaos Vault! No właśnie kto witaj… Na scenie panoszycie się już przeszło 8 lat, a nikt nie wie… kto tak naprawdę stoi za Profanity Angel? I kiedy tak naprawdę się zrodziło.

?: To już 8 lat… Ten czas zapierdala jak pojebany. W 2012 roku zaczęły powstawać pierwsze riffy, potem wyszło demo. Od tego momentu sporo się zmieniło, zwłaszcza w składzie. Pojawili się ludzie. Garowy zmieniał się 2 razy. Mamy imiona, twarze, ale nic komu do tego, kto, ważne co. Nie liczymy się my, tylko idea.

W: Rok 2014 – kuźnia Putrid Cult wypuszcza demo „Acts of Desecration and Blasphemy” – war metalowy napierdol, który moim skromnym zdaniem czerpie garściami z takiego Black Witchery, Archgoat i wczesnego Incantation. Konsumenci konsumują i proszą o więcej. Wy jednak zapadacie się pod ziemię… Jedna z kaset trafia przez pomyłkę do sanktuarium chyba w Łagiewnikach, a recenzje spływają i wychwalają demos. Ile do cholery jasnej nagrywaliście ten materiał? I koniec końców, czy efekty końcowy był dla Was zadowalający?

?: Tak Łagiewniki śmieszna sprawa, ale… i tak szkoda kasety na tych pedałów. Materiał na epkę powstawał kilka lat, a i tak nie wydaliśmy wszystkiego. Przez zmiany w składzie nie chciało nam się męczyć dodatkowych 2 utworów. Więc wyszły 4, ale za to bardzo nienawistne. Efekt nas zadowala. Odpowiednio przedstawiliśmy, co myślimy o tych wszystkich ludzkich odpadach, które zdeptały naszą kulturę lub jej zagrażają.

W: Jest to o tyle ważne pytanie, bo na kolejny materiał przeszło nam czekać zasrane magiczne 8 lat!
Długo…

?: Życie prywatne i tworzenie kolejnego materiału, który nie miał być taki jak demo, zajęło swój czas. Fakt długo, ale teraz sytuacja się ustabilizowała. Nawet zaprosiliśmy czwartą osobę, drugiego gitarzystę. Plan jest iść dalej.

W: Śmiem twierdzić, że ogólnie te lata 2012-2014 stanowiły rozkwit dla Polskiego war metalu. I zaczęło się pojawiać wiele ciekawych materiałów. I Wy się wstrzeliliście tym demosem perfekcyjnie haha! Ba, była nawet potem swoista moda na słuchanie tylko takich kręcących się szambownic. Jakie mieliście wtedy podejście do takiej muzyki u nas. I czy uważacie, że nurt war metalowy ma jeszcze sens istnienia w Polsce? Gdzie coraz większy prym wiodą bardziej „miękkie” kapele, które propagują tylko peace & love?

?: No tak, to były lata rozkwitu. Dobry czas… ale chyba sparciało to wszystko w chuj. Co do zagranicznych wydawnictw, to dla mnie, to wszystko brzmi tak samo. I zamiast siać odpowiednią propagandę i ekstremizm to ten gatunek rozpłynął się w jedną wielką, gównianą i bezsensowną maź.

W: To co powiesz o ogólnej kondycji naszego podziemia?

?: Mogłaby być lepsza.

W: W 2018 ukazała się „reedycja” Waszego materiału w ramach splitu z warszawskim
Incinerator. Muzyka może ni cholery podobna do Waszej, ale również rozrywająca ludzi na strzępy. Chcieliście tym wydawnictwem przypomnieć o sobie? A może po prostu zwykła chęć posiadania tego materiału na CD?

?: Dostaliśmy propozycję, przyjęliśmy. Zwłaszcza że to była fajna opcja na wydanie na CD-eku i przypomnienie o sobie. To, że Incinerator nie gra tej samej muzyki nam nie przeszkadzało.

W: Przenieśmy się do teraźniejszości… „Holy Thrones Abolition” zaatakował z nienacka..
Znienacko bronił się tak jak umiał. A Umiał to też był nie lada zawodnik…
Wszędzie gdzie nie spojrzę (a zwłaszcza w internecie) to odzew na temat tej epki, jest bardzo pozytywny. Jednak tylko 20 min? No dajcie spokój… Wspomniałem w recenzji, że repetytywną wartość macie sporą, ale mam nadzieję, że nie zobaczymy się z kolejnym materiałem za kolejne 8 lat…

?: Może za rok, może za 2, a może w więzieniu?

W: A od internetów to wy zauważyłem stronicie. W sieci coś tam można znaleźć, ale panoszyć Wam się po socjalach i innych forach chyba nie chce, co? Ogólnie to ciche chłopy z Was. Wywiadów to też ze świecą szukać. Jedyny, który widziałem to w 29#? Necroscope. Ci, co mają wiedzieć to wiedzą a reszta wypierdalać?

?: No mniej więcej trafiłeś. Kiedyś, to nawet specjalnie nie chciało mi się wywiadów udzielać, ale to głupota. Jakoś do ludzi trzeba dotrzeć, prawda? Tak czy siak kilka wywiadów do Zine’ów było, ze 3 chyba… ale żeby prowadzić tik toka z podcieraniem się koranem, czy innym chujstwem to mi się nie chce.

W: Cóż to byłaby za epka, gdyby zabrało gościnnych występów! Jak doszło do współpracy z Sadistem? Nie tylko nagrał Wam ten materiał, ale również gościnnie dograł trochę tych wokali.

?: No, jeśli chodzi o nagrywanie, to jeden z nas zna Sadista osobiście i go spytał, czy by się podjął. No i podjął. Zajebiście się wywiązał, nawet cały swój sprzęt do nagrywek Bestiali przytargał. Byliśmy bardzo szczęśliwi, póki się nie napierdoliłem jak świnia. Trochę nawaliłem na wokalach. Jak odpalałem je rano, to byłem blady, ale okazało się, że dobrze mnie przypilnował. Nie pamiętam dokładnie, ale zaproponowałem mu, żeby może walnął jakąś swoją wstawkę dla urozmaicenia oraz kilka dubli, np. na „śmierć chrześcijańskim kurwom”. Do tej pory się z tego śmieję, bo wyszło elegancko. On pewnie mnie gorzej wspomina hehehe.

W: Zresztą nie tylko on, bo swoje trzy grosze dał i MW. Kogo zaprosicie na kolejne wydawnictwo hehe?

?: Te nagrania to była trochę impreza, sporo tych dubli wyszło spontanicznie. Kto wie, jakie zwyrole zawitają na kolejnych nagraniach.

W: W booklecie znalazły się AŻ 4 zdania, które chyba idealnie podsumowują, o czym jest muza. Jednak możesz nas zaskoczyć i powiedzieć co poruszają tak naprawdę liryki płyty i dlaczego nie ma ich zmieszczonych w pełni w książeczce?

?: Te 4 zdania podsumowują całą tematykę epki, dosłownie. Właśnie dlatego znalazły się w booklecie. Co do ostatniego utworu – pozostawiam Wam do samodzielnej interpretacji.

W: Ogólnie mam wrażenie, że nowy materiał ma w sobie o wiele większe pokłady wkurwu i jadu. Jakby głównym zamysłem tego wszystkiego było spuszczenie kloaki na łby słuchaczy.

?: Wkurwienie jest podstawą naszego Black Metalu. Postanowiliśmy ten aspekt nieco uwypuklić, żeby porywał bardziej do walki.

W: Okładka zaś jak każdy widzi.. Każdy z wilków rozszarpuje jeden z symboli wiary. Chciałoby się rzecz, że w takim razie Profanity Angel chodzi w bordowych mundurach i zamawia pięć piw, bo nie szanuje wiary… To teraz się przyznać co złego zrobił Wam Mahomet, Jahwe i Jezusek hehe?

?: Jebać podludzi świętej księgi.

W:Można zauważyć tendencje, że gdy szkalujesz chrześcijaństwo, to wszystko jest ok, ale gdy wjedziesz z kopniaka w inną wiarę, to nagle pojawiają się krzyki oburzenia i dorabianie jakiejś dodatkowej ideologii. Pojebane prawda?

?: Tak, ale to, jak zwykle związane jest z hipokrytyczną, zniewieściałą i wypaczoną europeistycznymi, lewackimi poglądami publiką, która lubi obce wpływy, a na swój kraj już nie patrzy. Jebać ich. Chrześcijaństwo to jedyny aspekt wspólny dla nas i nich. ALE – chrześcijaństwo to u nas już zdeptany syf, powoli dogorywa, nic już nie znaczy. Nasza wspólna, światowa walka przyniosła efekty. To jedyny aspekt, jaki mamy wspólny z tymi szmatami. My idziemy o krok dalej – zero tolerancji.

W: Jako że tematyka wojny jest Wam świadoma. I jakby nie patrzeć obracacie się wokół niej. Śledzicie, to co się działo i dzieje za wschodnią granicą?

?: Jak każdy. Nie podoba nam się stalinowska plaga u granic. Auschwitz powinno się powoli rozpalać. W końcu „polskie obozy” prawda?

W: Pytanie na rozluźnienie! W nawiązaniu do sceny. To może powiesz, jakie zespoły z kraju są dla was warte wsparcia, a jakie jebania? Hehe.

?: Dobre pytanie na dzisiejsze czasy. Przemilczę je.

W: Planujecie kiedyś połupać coś na żywo? Potencjał macie spory! A i Morgul wypuścił właśnie kolekcję modową na lipiec-sierpień to i pewnie ktoś w koszulce z waszym logo, by bujał łbem pod sceną.

?: Nie mamy ciśnienia do grania na żywo. Jak ktoś zaproponuje, pewnie zagramy, nie to nie.
 
W: Pora się zwijać. To co? Widzimy się znowu za X lat? Czy to dopiero początek i machina sygnowana logo Profanity Angel właśnie się rozbujała i dopiero dopierdoli do pieca?

?: Myślę, że tym razem pójdzie sprawniej. Mamy plany i chęci, jednak życie jest nieprzewidywalne.

W: Dzięki za poświęcony czas! Ostatnie słowo należy do Ciebie…

?: Też dzięki.

Wojtuś
334 tekstów

Chłopu się zachciało o black metalu pisać. Śmiechu warte...

Recenzje

Bulletsize „Pansar”

OracleOracle9 listopada 2016

One Comment

  • Grzech pisze:

    Dziś nadrabiałem kilka miesięcy wywiadów i z samymi pipkami rozmawiacie. Albo zachlana patola, albo jakieś pretensjonalne gówno. Wielce wyjątkowy pan gardzi islamem i myśli że to coś wyjątkowego hahahaha.

Skomentuj