Skip to main content

dakhma-astiwihad-zohrWydawca: Godz ov War Productions

Nadrabiamy zaległości. Tym razem przybumelowaliśmy ze szwajcarską black/death metalową formacją Dakhma.

Może część z Was już kojarzy ten hord, bo Pathologist zrecenzował ich debiutancki krążek o w chuj długim tytule. Ja mam szczęście, bo ostatnia EPka kapeli zatytułowana jest „Astiwihad – Zohr”. A więc krócej, niekoniecznie zaś jaśniej. Ale jak ma być jaśniej, skoro tu mrok jak skurwysyn, panie. Mrok i zagłada, ten szwajcarski duet nie zna litości, a przynajmniej ja jestem bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy – Dakhma bowiem może stanąć w jednym rzędzie z Bestial Raids, z Archgoat, gdzieś tam może i z Grave Miasma (te wszystkie klimatyczne smaczki, ten gryzący w nozdrza smród dymu…). Początek „Spirit (From the Flame)” na przykład – jakieś złowieszcze inkantacje, odległe uderzenia i przeciągła gitara przerywająca niespiesznie ciszę. A po niej już reszta – morderczo, coraz szybciej… Dla wielu pewne będzie to co najwyżej hałas, ale to już nie moje zmartwienie. Zwłaszcza, że ta EPka to dwadzieścia siedem minut muzyki, które takim zboczeńcom jak ja sprawiają po prostu przyjemność.

Jest grupa osób, którą znam i której z pewnością mógłbym polecić Dakhma. Ale nie polecę – bo oni już znają ten zespół. Więc jeśli ty czytelniku lubujesz się w siarczystym i dusznym black/death metalu, spraw sobie ten materiał.

Ocena 8/10

Tracklist:

1. Libation (Unto the Blessed Flame)
2. Procession (Feed From the Skull)
3. Spirit (From the Plane)
4. Altar (Flesh Upon Me)

Oracle
16952 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Tribulation w nowej wytwórni

OracleOracle28 listopada 2014

One Comment

  • Stigma Occulta pisze:

    trochę Cie poniosło z porównaniem do Archgoat … Jak dla mnie, to album średniawka, odsłuchać , potem jeszcze raz odsłuchać… i raczej chuj położyć … 6/10

Skomentuj