Skip to main content

Grecki progresywny/eksperymentalny zespół black metalowy AENAON wyda nową płytę „Mnemosyne” 7 października nakładem Agonia Records. Zapowiedzią albumu jest utwór „Synastry of Heartbeats”, dostępny jako wideo z tekstem.

„Od naszego ostatniego albumu minęło sześć lat i jesteśmy podekscytowani, że możemy w końcu podzielić się naszym najmroczniejszym dokonaniem” – komentuje AENAON. „Jak zawsze milczeliśmy, ale byliśmy twórczo niespokojni, dążąc do ponadczasowej kreacji. Mnemosyne to album o estetyce noir i skrajnej emocjonalności. Tytuł wywodzi się od greckiej bogini pamięci i rzeki pamięci”.

Zapowiadany jako „wielowarstwowy” black metal, „Mnemosyne” zaoferuje dziewięć nowych utworów, nagranych, zmiksowanych i zmasterowanych przez gitarzystę/basistę Achilleasa C. (VarathronKatavasia) w Suncord Audiolab w Ioannina w Grecji. Obraz zdobiący okładkę stworzył Ben Howe, a Ra.design przygotował layout.

Oprócz Achilleasa C. skład tworzą perkusista Haris (Varathron), wokalista Astrous (Katavasia) i saksofonista Orestis ZyrinisFrédéric Gervais (OrakleCor Serpentii) wystąpił gościnnie na wokalach w utworach „Synastry of Heartbeats”„Trauma Cultura” i „Mantledeath”.

Nazwa AENAON oznacza po grecku „wieczny”. Historia zespołu sięga 2006 roku i obejmuje (oprócz kilku mniejszych wydawnictw) trzy albumy studyjne: „Cendres et Sang” (2011), „Extance” (2014) i „Hypnosophy” (2016).

Utwory:
1. Psyche
2. Cartesian Eye
3. Synastry of Heartbeats
4. Pleiades
5. Trauma Cultura
6. Clark Nova
7. Hysteria
8. Mantledeath
9. Doppelgänger
10. Grand Narcotic Reharvest (Slipcase CD Bonus)

Formaty:
– Jewelcase CD
– Limitowany slipcase CD
– Czarny LP
– Limitowane kolorowe płyty LP
– Pliki cyfrowe

Skład:
Astrous – wokal
Achilleas C. – gitara, bass
Orestis Zyrinis – saksofon
Haris – perkusja

Przedsprzedaż wystartuje 30 czerwca:
http://aenaon-mnemosyne.com/

Facebook:
https://www.facebook.com/aenaonofficial

Wideo z tekstem:
https://youtu.be/fz7mTJyDClI

Oracle
17436 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj