The Devil’s Sermon „Rydwany ognia”

Wydawca: Putrid Cult

The Devil’s Sermon to dość świeży projekt na black metalowym poletku. Tworzą go nasi rodacy, aktualnie rezydujący w Londynie. Rok temu ukazał się ich debiutancki album „Nie ma Boga nad Diabła” zaś teraz ukazała się EPka zatytułowana „Rydwany Ognia”.

I jest to materiał o wiele lepszy niż długograj. Widać, że chłopy nie próżnowały i szlifowały swoje umiejętności przez rok. Płytkę składającą się z czterech utworów otwiera polskojęzyczny cover Bathory, który brzmi dość interesująco, bo chyba mało kto by się porwał, by spolszczać taką legendę. Poza trzecim utworem wszystkie kawałki są utrzymane w szybkim tempie i smagają biczami nasze plecy, spluwając przy okazji na wszystko, co święte i dobre. Inspiracją dalej jest jakaś przesiąknięta zimnem i wilgocią skandynawska piwnica. Czuć jednak wspominany progres w postaci bardziej rozbudowanych riffów, od których bije czysta wściekłość. Na pochwałę zasługuje również użycie instrumentów smyczkowych w niektórych momentach, które dodają dość osobliwego uroku.

EPka nie jest długa, bo to zaledwie dziewiętnaście minut, do których będzie wracać. Oby tak dalej a kolejny materiał będzie jeszcze bardziej ociekał smołą i diabłem.

Ocena: 7/10

Tracklista:

1. Rydwany ognia (Bathory cover)

2. Bądź nasieniem zła które zatruje świat

3. W otchłani na swoim miejscu

4. Ten który nie ma pana

Autor

205 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *