Hermóðr „Det Förflutna”

001aWydawca: Wolfspell Recrods

Ostatnio już o Hermóðr pisałem, przy okazji wypuszczenia „Krigstid” na CD. Dzisiaj będzie o wydanym również przez Wolfspell Records kompilacji pt. „Det Förflutna”. Na całość składają się materiały z wszystkich EPek i singli, a także dwa niepublikowane nigdzie wcześniej utwory, jako bonusy po jednym na każde CD.

Pierdolę, nie będę owijał w bawełnę, ani tego ukrywał. Ja jestem już kupiony od pierwszych dźwięków. Więc Ci co wierzą w obiektywizm recenzencki mogą sobie już odpuścić. Hermóðr ma w sobie to coś, to coś co przykuwa uwagę i nie daje się oderwać od tych dźwięków. Chociaż może nie ma tu jakiś wymyślnych riffów, które wykręcają palce i połamanych kompozycji, ale to nie o to tutaj chodzi, to prostota załatwia tutaj wszystko i miażdży hipnotycznym klimatem. Do tego dodajmy od czasu do czasu jakiś inny instrument, wycie wilków, zawieje i zamiecie i inne odgłosy przyrody, majaczące „chórki” czy coś w ten deseń, no i spokojny rytm perkusji, który trzyma to wszystko w ryzach, Do wokalu też nie mogę mieć żadnego „ale”, jest tak jak powinno być, czyli podbija jeszcze ten klimat i dodaje więcej emocji muzyce. Mnie to granie zabija swoim „spokojem”. Za samo zebranie tych materiałów razem i wydanie tego należy się +1 do oceny. Jak dla mnie Hermóðr to sama czołówka jeśli chodzi o „klimatyczny” black metal. Dobra kurwa, koniec tego rozpływania się, więcej już nie ma sensu pisać. Podsumowujemy i koniec!

Ogólnie jak dla mnie mistrzostwo, ja zostałem pochłonięty przez dźwięki Hermóðr. Polecam i Wam zaopatrzyć się w tą kompilację, bo naprawdę warto. Nie trafił do mnie w ostatnim czasie zespół, który grałby bardziej klimatycznie, ani nic co sprawiało ciary od pierwszego dźwięku do ostatniego. Tym bardziej, że to jest kompilacja, a nie spójny album, a słucha się tego z wielką przyjemnością i tak jakby stanowiło to integralną całość. Dlatego nie może być inaczej jak:

Ocena: 10/10

Tracklist:

CD1

 1. Från Skymning Till Soluppgång
 2. Vargen
 3. Thrudvang
 4. Grav
 5. Bestens Vrål (Bonus Track)

CD2

 1. Tillbaka Till Skuggorna
 2. Ginnungagap
 3. Intro (Förlorad)
 4. Förlorad
 5. Aska
 6. Intro (Vid Avgrundens Kant)
 7. Iskalla Vindar
 8. Vid Avgrundens Kant
 9. De Som Vandrar… (Bonus Track)
Autor

41 tekstów dla Chaos Vault

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *