Skip to main content

Wydawca: Godz ov War Productions

Patrzcie Państwo, niby tu łasy taki na pinionc, jak ż…aba na muchy, a jednak nadal często, gęsto Potężny Wydawca raczy nas bestialskimi dźwiękami. I chwała oraz wagon fajek mu za to.

Tym razem mamy do czynienia z germańską maszyną wojenną, bo Misanthropic War odwaliło istną dewastację soniczną. Nie znajdziecie tutaj rozbudowanych solówek, zwolnień, pasaży, czy jakichkolwiek chwil na oddech. Niemcy odpalili czołg i prują przed siebie przez słuchającego pozostawiając jeno śmierć, i zniszczenie po zmiażdżeniu na krwawą masę ścianą gitar.

Porównanie do zasuwającego czołgu nie jest tu z czapy, bo Misanthropic War pod względem riffów prezentuje niemal jednostajny poziom, który po dłuższym czasie zmienia się w swoisty szum, niczym mantra anihilacji ludzkości. Nad całością bulgocze charczący wokal, ale jest jednak element, który naprawdę gra tu pierwsze skrzypce, czyli perkusja. Z pozoru jest podobnie jednostajne tupu tupu niczym ściana gitar, ale wystarczy wgryźć się głębiej, by słuchacz się zorientował, że tu i tam poukrywanych jest masa smakowitych kąsków, i to właśnie one powodują, że album nie odrzuca, choćby początek „Siege and Incinerate”.


Minusem jest jednak dla mnie mimo wszystko jednostajność zawartości, gdyż w pewnym momencie przerodziło się to raczej noise podlany sosem war metalu. Nie wymagam od tego typu grania wiele, poza bestialską rzeźnią, ale jak już, kurwa, zapierdalasz tym czołgiem przez bezbronną piechotę, to jednak można skorzystać z szerszego arsenału, w jaki on jest wyposażony. Szczególnie, że pół godziny takiego grania, to krzynę za dużo.

Misanthropic War nagrało solidną rzeźnię, która zrobi Wam dzień jeśli, macie po prostu ochotę na ludobójstwo w wielkiej skali. Mimo potężnego zarzutu, jakim jest wkradająca się monotonia, to nie jestem w stanie pognębić dostatecznie tej płyty. Może dlatego, że ochotę na niecne czyny mam już codziennie? HA! Warto obadać.

Ocena: 7/10

Lista pocisków w magazynku:

 1. 1. Conquer and Eliminate
  2. Total Nuclear Holocaust
  3. Kill Them All
  4. Pulverization
  5. Siege and Incinerate
  6. Hail of Bombs
  7. Ultimate Hatred
  8. Pro War
  9. Civilization Collapse
 2. 10. Cyanide
  11. Spread the Plague
  12. Utter Human Annihilation
  13. Final Purge
Bart
583 tekstów

Przemądrzały, gruby chuj. Miłośnik żarcia, alkoholu i gór, któremu wydaje się, że umie pisać.

Skomentuj