Skip to main content

Przekazujemy:

Sacriversum niekwestionowana legenda polskiego undegroundu. W latach dziewięćdziesiątych stawiani w jednym rzędzie wraz z Imperator, Tenebris, Pandemonium jako twórcy łódzkiej sceny, a z biegiem czasu rozpoznawalni oczywiście w całym kraju. Początkowo w bardziej tradycyjnym składzie oraz instrumentarium zespół bazuje na sprawdzonych doom/death metalowych wzorcach. Po dołączeniu do składu Barana na klawiszach, zaczyna budować swój własny styl…

Zespół po ponad 17-tu latach powrócił do świata żywych w prawie oryginalnym składzie: Remo – bass/vocals, Baran – klawisze, MacKozer – gitara, Trocin – perkusja. Od czasu reaktywacji w październiku 2022 roku Sacriversum zagrał całkiem sporo koncertów, rozpoznał ponownie teren działania, ogłosił ambitne plany i, zdecydowanie, jeszcze nie powiedział ostatniego słowa!


Powrotnym „prezentem” dla fanów, jak i pewnego rodzaju sprawdzianem dla zespołu, będzie koncertowe wydawnictwo „The Light Of The Live Storm – Live in Lodz 2022”. Materiał ukaże się w formie CD+DVD spakowane w 6-panelowy digipack+książeczka, a wydawcą będzie Deformeathing Prod.
Na płycie CD znalazło się 10 kawałkow (+ intro) stanowiących przekrój całej kariery zespołu (min. takie ciosy, jak Wounded Flames, Never Give Up, Pure Evil czy Revenger). Płyta DVD to ten sam program muzyczny poszerzony o „wizję”, która została przygotowana do wydania przez profesjonalistów (cztery kamery, dynamiczny montaż, dobrej jakości dźwięk).


Materiał na potrzeby tego wydawnictwa zarejestrowany został podczas koncertu, który odbył się 22.10.2022 w Łodzi, w klubie „Klubopiwiarnia”. Własne podwórko, lokalni fani – to przyczyniło się do powstania specyficznego klimatu podczas koncertu, atmosfery swoistego święta. Wyraźnie da się odczuć obopólną radość z tego, że zespół ponownie może być razem i spędzać czas z ludźmi, dla których powrót kapeli na scenę jest naprawdę ważny.
Nakład tego wydawnictwa będzie limitowany do 300 sztuk. Nie planujemy żadnych dodruków!
Data wydania: 01.12.2023
A i to nie koniec nowych ogłoszeń, ciekawostek i zaskoczeń, związanych z zespołem! Pierwsza połowa 2024 roku to reedycja pierwszego pełnego albumu Sacriversum, „The Shadow Of The Golden Fire”, w wersji vinylowej. Dokładnie na 30-lecie oryginalnego wydania. Nakład będzie ściśle limitowany, a wydawcą ponownie będzie Deformeathing Production. Więcej szczegółów wkrótce…”

Ef
4472 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Recenzje

Thaw „Thaw”

PathologistPathologist8 marca 2014

Skomentuj