Skip to main content

Diocletian GesundrianWydawca: Osmose Productions

Do tej pory twórczość tych Nowozelandczyków nie była mi zbyt bliska, teraz jednak zmieniam nastawienie, kieruję uszy w stronę ich muzyki i delektuje się nią.

Taki oto wstęp wpadł mi do głowy po pierwszym przesłuchaniu ostatniego dzieła Diocletian „Gesundrian”. Ale, żeby nie ubierać tego w zbyt wzniosłe słowa to napiszę, że jestem rozjebany! Szaleńczo dobry Death/Black serwowany na tej płycie dał mi w ostatnich dniach pewnie tyle radości, co moim sąsiadom przysporzył bólu głowy. Ale coś w tym jest, bo tej płyty nie da się słuchać cicho, ręka sama wędruje w kierunku potencjometru. Tymi dźwiękami należy się rozkoszować w pełnej krasie a ma to miejsce tylko wtedy, gdy gitarowe wywijasy całkowicie zagłuszają dźwięk telewizora zza ściany, a morderczo brzmiącej perkusji nie przekrzyczy nawet najbardziej zawzięty polityk w szczycie kampanii wyborczej. Czyste zniszczenie. Tak właśnie działa ta płyta. Doskonałe kompozycje sprawiają, że każdy numer jest „jakiś”. Nie ma tu tak zwanych wypełniaczy czy kawałków, które nieco odstają. Cały ten materiał to równomierny nakurw nagrany tylko w jednym celu: by anihilować.

Doskonała płyta, na której zawarta jest muzyka, która chwyci was za ryje i porządnie wytarmosi. Diocletian „Gesundrian” – bez zastanowienia proszę inwestować swoją krwawicę w to CD. Rewelacja.

Ocena : 9,5/10

Tracklist:

1. Cleaved Asunder
2. Wretched Sons
3. Summoning Fear
4. Traitor’s Gallow
5. Steel Jaws
6. Wolf Against Serpent
7. Beast atop the Trapezoid
8. Zealot’s Poison
Pathologist
1126 tekstów

Skomentuj