Skip to main content

Od 8 grudnia dostępna będzie reedycja debiutanckiej płyty Running WIld w formacie picture LP.

Poniżej notka od Hammerheart Records:

Legendarny debiut z 1984 roku, obchodzący swoje 40. urodziny w 2024 roku • Wyjątkowo limitowana edycja zaledwie 500 kopii na całym świecie • Zamknięte w jakościowej oprawie z tekstami i pięknym plakatem • Album ten sprzedał się w nakładzie 250 000 kopii do dnia dzisiejszego • Wyprodukowany przez Horsta Müllera (m.in. Celtic Frost, Kreator)

  1. rocznica „Gates to Purgatory” Running Wild jako ekskluzywne Picture-LP (limitowane do 500 kopii na całym świecie). Zawiera wkładkę i ogromny plakat z grafiką. Niemiecki Speed Metal nigdy nie brzmiał lepiej! Gdzieś w europejskiej scenie metalowej wczesnych lat 80. pojawiła się fala nowych zespołów, które były bardziej ekstremalne i cięższe, rozpoczynając złożoną bitwę o dźwięk. Running Wild zaczęli jako zespół o dość niskiej jakości dźwięku, by stać się jednym z największych zespołów metalowych w Niemczech, dzięki swojej oryginalnej koncepcji piractwa pod koniec lat 80. Running Wild miało zupełnie inne podejście w 1984 roku; chcieli brzmieć mrocznie i ciężko, i to dokładnie to otrzymujemy z ich wczesnego materiału, który wydaje się być najbardziej satysfakcjonujący. Prawdziwa esencja Heavy Metalu była obecna, dlatego wielu fanów metalu uważa pierwszy album „Gates to Purgatory” za prawdziwe arcydzieło. Album został wydany pod koniec 1984 roku, niedługo po ich pierwszym minialbumie zatytułowanym „Victim of States Power”. Pierwsze wydanie zawierało osiem utworów o łącznym czasie trwania 33 minut, co również znajdziemy na tym Picture-LP. Zawartość tego albumu zawsze była podzielona na dwie główne kategorie: utwory Heavy Metalowe i utwory Speed Metalowe. Różnorodność dźwięku sprawia, że niemożliwe jest nie polubić tego nagrania. To, co naprawdę fajne w tym albumie ogólnie, to produkcja dźwięku – ma idealną atmosferę, a każdy instrument jest słyszalny dzięki dobrej pracy nad miksem. Treść liryczna jest również typowa dla tego, co można znaleźć na niemieckich płytach Speed Metal z lat 80., czyli zło i antyreligijne treści. Ogólnie rzecz biorąc, pierwszy album Running Wild idealnie wpisuje się w definicję oldschoolowego Heavy Metalu. Wystarczy spojrzeć na okładkę albumu i jak świetna jest. Bez wątpienia polecamy to ponadczasowe arcydzieło fanom oldschoolowego Heavy Metalu.
Oracle
16952 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj