Skip to main content

Wydawca: Eisenwald Tonschmiede

Oj, ja tu w dobrym nastroju, tryskam między innymi szczęściem i energią, a tu na wierzchu kupki do recenzji pojawia się depresyjny black metal. Pewnie, żeby człowiekowi za wesoło nie było to trza mu dowalić.

Tym razem z krainy kangurów przywędrowała do mnie epka duetu Woods Of Desolation. Włączyłem więc ja krążek co „Sorh” się zowie. Odczekałem z dwie minuty, aż minie brzdąkanie na gitarce, będące intrem do tej epki. Gdy minęło, już chciałem zacząć słuchać konkretnej muzyki, ale moja dziewczyna włączyła odkurzacz. Dopiero po chwili zdałem sobie sprawę, że przecież nie ma jej w domu, odkurzacz sam nie mógł przeto podłączyć się do prądu i zacząć ssać. Tak, brzmienie „Sorh” jest naprawdę beznadziejne. Ja nie ma pojęcia dlaczego kapele pokroju Woods Of Desolation chcą wprowadzić słuchacza w depresję nie poprzez muzykę, ale poprzez jakość jej brzmienia. Zresztą, w przypadku tej epki nie ma to zbyt znaczenia, bo i sama muzyka nie przypadła mi do gustu. Osobiście za depresyjnym blackiem nie przepadam, bo w większości przypadków jest on dla mnie nudny. I Woods Of Desolation należą właśnie do te większości. Obleczone w ciulowe brzmienie riffy są dla mnie zbyt monotonne, w negatywnym znaczeniu tego słowa. Przyspieszenia są, ale nic nie wnoszą, poza mało ciekawą łupaninką. Dodatkowo zastanawiam się, dlaczego odpowiedzialny za wokale i perkusję Sorrow zakończył działalność świetnego bandu Austere, a kontynuuje pracę w takich średnich aktach jak Woods Of Desolation?

Powiem tak – nie polecam Wam tej płytki. Mnie znudziła i nie mam większej ochoty na nią patrzeć nawet. Bynajmniej nie mam też depresji. Jedynie zmarnowałem trochę czasu.

Ocena: 4/10

Tracklist:

1. Intro
2. The Leaden Sky Torn
3. Enshrouded by Solitude
4. Within the Crimson Tide
Oracle
16864 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj