Skip to main content

Przygotujcie się, by zanurzyć się głęboko w otchłań dźwiękowej rozpaczy, ponieważ trio doom-sludge o nazwie PEINE KAPITAL ogłosiło właśnie, iż wyda wkrótce swój nowy album. Krążek będzie zatytułowany „Peine Kapital”. Zarówno fani, jak i krytycy muzyczni hojnie obdarzyli poprzednie wydawnictwa pochwałami, a jedna z recenzji określiła ich jako „ważną siłę w obecnym krajobrazie muzycznym ciężkich brzmień”. Nowy album PEINE KAPITAL to ich najbardziej dziki i bezlitosny twór. Wznosi się na wyżyny jako brutalny czterdziesto pięcio minutowy walec. Z utworami poruszającymi tematy depresji, rozkładu człowieka i jego wrodzonej animalistycznej natury, album jest tak mroczny, jak to tylko możliwe.

„Trudno być optymistycznym w tak zepsutym świecie”, powiedział zespół na temat pesymistycznego przesłania albumu. „Ponieważ jesteśmy świadkami przemocy i brzydoty na co dzień, nie możemy uniknąć tworzenia muzyki, która jest agresywna i brudna.” Na swoim dziele PEINE KAPITAL przemierza ciemne zakamarki ludzkiej psychiki, aby przynieść swoje odkrycia na widok wszystkich w surowym świetle dnia.

Oprócz ogłoszenia wydania albumu, trzyosobowy zespół wydał pierwszy znakomity singiel zatytułowany „Cour Bestiale”. Dziesięciominutowy utwór opisuje walkę człowieka, aby pokonać swoją naturę i pozostać dobrym w świecie pełnym zła. „Cour Bestiale” to tylko mała próbka tego, co zespół ma do zaoferowania na nowym albumie, obiecując więcej zagłady i mroku w bardzo bliskiej przyszłości. Peine Kapital zostanie wydane przez Sludgelord Records 27 października.

Oracle
16943 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj