Skip to main content

CRUEL FATE jest kanadyjskim zespołem death metalowym, który powstał w 2015 roku w zimowych krajobrazach Kanady. Po swoim debiutanckim demo, który wydali niedługo po swoim powstaniu, zespół wydał pełnometrażowy album w 2019 roku (A Quaternary of Decrepit Night Mares), a w 2021 roku podzielili się albumem split z innym kanadyjskim zespołem death metalowym Expunged, a także wydali kasetę koncertową Live Necropsy w 2022 roku. CRUEL FATE jest zespołem oddanym tradycji death metalu z lat 90., inspirującym się wielkimi zespołami tamtego okresu, takimi jak Unleashed, Grave, Benediction i Bolt Thrower, jednocześnie dodając własny, bezlitosny smak.

Teraz, posługując się językiem francuskim jako bronią w swojej bitwie, CRUEL FATE wydaje swój drugi pełnometrażowy album, „Destin Cruel”. Album ten jest czysto wyprodukowany, ale zarazem zimny i miażdżący. To album, który stanowi hołd dla klasycznych elementów kompozycji death metalowych. Składa się z rozważnych groove’ów, epizodów szybkiego tempa, zwolnień i przerażających solówek. To muzyka pozbawiona zbędnych ozdobników i błyskotek – po prostu „Destin Cruel” szybko wyraża swoje przesłanie w pół godziny i odchodzi, miażdżąc słuchacza. Ten album z pewnością umocni ich pozycję na scenie death metalowej na całym świecie.

Płyta ukaże się 17 listopada dzięki Personal Records.

Oracle
16961 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj