Skip to main content

Wydawca: Gurgling Gore / Dawnbreed Records

Doprawdy, podoba m się wysyp ciekawych death metalowych kapel pokroju Slimelord, Tomb Mold czy choćby właśnie Wharflurch. Ci ostatni swój debiutancki (i ostatni jak na razie) album wydali trzy lata temu, ale nie dają o sobie zapomnieć i tak.

Bo oto faktem stała się kompilacja „Shitier / Slimier”, na którym duet z Florydy serwuje nam trochę inne oblicze swojej muzyki. Znajdziecie tutaj bowiem numery demo, które nie powchodziły na wcześniejsze wydawnictwa gdyż według zespołu były zbyt dziwne i nie do końca zgrywały się z pozostałymi kompozycjami. Czy tak jest w rzeczywistości?

No trochę tak. Te kawałki, które usłyszymy na niniejszej kompilacji w rzeczy samej prezentują się odrobinę inaczej, niż na przykład to co możemy usłyszeć na takim „Psychedelic Realms ov Hell”. Bo są faktycznie inne. Dziwne. Jakby w sesje nagraniowe wjechały dawki grzybów – nie za wiele, ale wystarczająco, żeby podkręcić atmosferę. Wspaniale wrastają w gruzowaty death metal, tworząc chwilami fascynujące przygody w lesie, pod rękę z trupem. Posłuchajcie sobie „The Empty Spaces”, jak tu co chwila coś plumka, grzechocze, bulgocze, by po chwili przejść w masakrujące riffami ruchome piaski. I przechodzi w mirażowy „Wormwood Palace”… Choć wiem, że raczej tego nie planowali, bo jak wspomniałem – te numery to o ile wiem odrzuty. Niemniej jednak tutaj pasują do siebie idealnie. Zenitu osiągają w ostatnim, najdziwniejszym „From IXXX to XBBB” – niemal dziesięć minut totalnie pokręconej muzyki, która sprawia wrażenie jak faktyczna improwizacja z udziałem substancji psychoaktywnych. Idealne zwieńczenie tak dziwnej płytki.

Przyznam, że lepiej słucha mi się „Shitier / Slimier” od debiutanckiej płyty – a przecież ta też jest bardzo fajnym kawałkiem gruzu. Nie chcę nic sugerować muzykom, ale ja osobiście bym się nie obraził jakby ich twórczość pod szyldem Wharflurch zmierzała dokładnie w tym kierunku co na tych kawałkach.

WHARFLURCH

https://wharflurch.bandcamp.com

https://www.instagram.com/wharflurch/

Dawnbreed Records

https://www.dawnbreed.com

https://dawnbreedrecords.bandcamp.com

https://www.facebook.com/dawnbreedrecords

Gurgling Gore

https://www.gurglinggore.com

https://www.instagram.com/gurglinggore

https://gurglinggore.bandcamp.com

Oracle
17138 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj