Skip to main content

Wydawca: United Guttural Records

Volturyon to szwedzka kapela powstała niespełna 5 lat temu i mająca do tej pory jedynie debiut na koncie, a tu ich drugi album robi takie zamieszanie i to mam nadzieje nie tylko w mojej głowie hehehe.

„Coordinated Mutilation” to kawał naprawę solidnego, gęstego i porywającego Death Metalu. Mimo że chłopaki są ze Szwecji to wydaje mi się, że dość sporo są odsłuchani z metalem śmierci tworzonym za oceanem, bo inspiracji i smaczków zaczerpniętych z amerykańskiej szkoły nie brakuje. Kawałki zagrane są w szybkich i średnich tempach, ale sporo tu też rozkładających mózg na czynniki pierwsze wałków. Muzycy Volturyon znają się na swoim fachu bardzo dobrze, przez co ich muzyka jest bardzo techniczna i dokładnie zagrana. Ma się wrażenie jakby każdy dźwięk był dokładnie przemyślany,a precyzja wykonania dodatkowo podnosi walory artystyczne tej produkcji hehe. Okładka idealnie pasuje do całości i przyznam szczerze, że jest to bardzo ładny obrazek, który chętnie zawiesiłbym sobie w pokoju. Krótki to materiał, bo trwa niewiele ponad 30 minut, ale to wystarczy żeby po jego przesłuchaniu czuć się jak po starciu na ringu z jednym z tych przypominających zapomniane ogniwo ewolucji zawodników MMA.

Nic to nowego nie jest, ale czy właśnie nie taki death metal lubimy? Chłoszcze po pysku, kopie po dupie i sprawia, że sąsiadka napierdala w kaloryfer? Znaczy jest dobrze!

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Bloodsoaked Solution
2. Savage Gluttony

3. Eight Corner of Slaughter

4. Euphoria Through Execution

5. Ravaged

6. Coordinated Mutilation

7. Abide under Eminence

8. Sadistic Molestation

9. Sanguinolency

10. Intense Convulsions


Pathologist
1126 tekstów

Newsy

Nowy album Exhumed jesienią

OracleOracle14 sierpnia 2019
Newsy

Wieści od Slaegt

OracleOracle14 września 2015

Skomentuj