Skip to main content

Wydawca: Inferno Records

Vastator to dopiero światowi ludzie. Chociaż są z Chile to muzyka, którą proponują zahacza i o Anglię, Niemcy, USA i Kanadę. Przyznacie kawał Ziemi. A wszystkie te kraju zamyka jeden gatunek muzyczny. Speed metal.

„Machine Hell” to trzecia płyta w dorobku Vastator, a muzyka którą prezentują jest do bólu wprost definicyjna. A w tym akurat przypadku to duży plus. Chociaż, aby być bardziej dokładnym, kłaniają się jednak nieco bardziej w stronę  elementów heavy metalu. Co ciekawe w niektórych momentach przypomina to nawet Iron Maiden, tak powiedzmy z początków działalności. Ale spokojnie, muzycznie ta płyta, mimo iż zamknięta w kanonie speed metalu, jest naprawdę zróżnicowana i przez to zresztą tak  ciekawa. Trafi się nam tutaj mocny i ostry niczym brzytwa kawałek z riffami charakterystycznymi dla początków thrash metalu, wspominany heavy, a nawet klasyczna ballada rockowa, przy której możecie pościskać za tyłek swoje koleżanki z klasy. Radością napawa serce takiego starucha jak ja, również sposób nagrania tego krążka. Brzmi to po prostu jak czysta setka. Panowie weszli, nagrali, najebali się i poszli do domu. Poza tym, właśnie brzmienie to główna zaleta tego krążka. Duch lat osiemdziesiątych ujęty w 53 minutach sentymentalnej, muzycznej podróży. Ja to kupuję. Od razu jednak przestrzegam, jeśli lubicie płyty masywne z dopieszczonym brzmieniem i obłym każdym dźwiękiem,  nawet nie zawracajcie sobie głowy. „Machine Hell” nie jest dla Was.

I to właściwie tyle, bo tu zbędne są słowa dogłębnie analizujące każdy dźwięk i tekst na tym krążku. Ta muzyka jest prosta i chwytliwa jak refren pewnej znanej przyśpiewki: „ I’m a heavy metal maniac. Stand back heavy metal maniac”!


Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Machine Hell

2. 8.8

3. The Gods Give No Reply

4. Fiend

5. X-Terminate
6. Hawker Hunter

7. Reminiscense
8. Combustible en la Sangre

9. Puñado de Almas

10. El Ultimo Grito en el Infierno

11. Caleuche


Ef
4473 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Newsy

Nowa płyta Impiety

OracleOracle1 marca 2012
Newsy

Unsaint – premiera EPki

OracleOracle6 grudnia 2013

Skomentuj