Skip to main content

 

Wydawca: Mort Productions

Kolejny z całkowicie dla mnie anonimowych do tej pory zespołów. Panowie są ze Stalowej Woli i doszły mnie słuchy, że są dość młodzi. Czy to ich w jakiś sposób usprawiedliwia? Poniekąd.

 

Materiał z którym mogłem się zapoznać to trzy kawałki. Powiem od razu na początku, bo to ludzie teraz nie chcą czytać, a najlepiej by wszystko zmieścić w 140 znakach: dupy nie urywa, ale ma to całkiem spory potencjał. Proszę i w 49 znakach przedstawiłem kwintesencję Ruined Existence na obecnym poziomie rozwoju. To mieszanka – całkiem strawna – kilku muzycznych wykuwanych w kuźni gatunków. Taka to zupa warzywna – zjeść zjem, ale żeby się od razu podniecać dość nijakim smakiem, to nie. Natomiast bez wątpienia jest to zagrane bardzo sprawnie i należy się pochwała dla panów muzyków. Nieco męczy mnie wokal i tylko nie wiem czego to wina. Brzmienia, czy tego że przed wokalistą jeszcze długa i wyboista droga. Na razie brzmi to jakby z braku wrodzonej mocy, chciał uzyskać efekt prawdziwego,  „męskiego głosu” poprzez złowieszczy  – przynajmniej w założeniu –  szept. Do naprawy. Co mi się podoba? Kompozycje są w sumie dość zwarte i chociaż nie grzeszą oryginalnością, to przynajmniej są przemyślane. Zdaje sobie sprawę, że Ruined Existence jest na początku swojej drogi i tak naprawdę pierwszym poważnym testem będzie długograj. To czy udźwigną ciężar skomponowania w miarę spójnego materiału to już czas pokaże. Z tych trzech utworów, które dane mi było słyszeć , najbardziej podchodzi mi „Kingdom”, ale po chuj to solo? I to w takim miejscu. Czasem lepiej nie zagrać, niż się popisać.

 

Czekam więc na pełny album. Ten materiał z kolei możecie zakupić za 12 zeta więc ustalmy że nie majątek. A może się okaże, że panowie staną się sławni i demo będzie chodziło za parę lat za astronomiczne kwoty.

Ocena: 6/10

Tracklist:

01 Extermination

02. Kingdom

03. Encounter

 

Ef
4497 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Newsy

Wieści od Serpent Noir

OracleOracle10 stycznia 2014

Skomentuj