Skip to main content

Kontakt: Putrid

Ta demówka nie śmierdzi świeżością – zarówno w sensie jej aktualności, jak i ogólnego konceptu muzycznego. Bo chyba dobrze wiecie, czym pachnie old schoolowy death metal?

A Putrid wybrało właśnie ten sposób uzewnętrzniania własnej wrażliwości. A ich wrażliwość i zmysł smaku został uksztaltowany przez takie wiekopomne dzieła jak „Scream Bloody Gore”, „Severed Survival” lub też „Dark Recollections”. To demo to tylko trzy numery, jednak doskonale pokazują, iż Szwedzi opanowali spuściznę starszych kolegów po fachu. Jest brutalnie, obleśnie, a ponadto muzyka Putrid emanuje takim lekko mrocznym klimatem. Słucha się tego przyjemnie z jednym zastrzeżeniem – brzmienie tego materiału jest słabiutkie. Ja rozumiem, że to tylko demo, jednak obecnie nie jest problemem nagrać materiał, który brzmiał by dobrze, a zarazem utrzymujący brudną konwencję. Tak że niestety tutaj mamy minus, który rzutuje na odbiór całości.

Putrid dobrze wpisuje się w old school’ową nutę – trzy kawałki zawarte na „Morbid Awakening” brzmią ordynarnie i niemiło. Gdyby nie lekko spieprzone brzmienie, byłoby jednak jeszcze lepiej.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Intro
2. Morbid Awakening
3. Life Beyond Death
4. Coffinshaker
Oracle
16832 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj