Skip to main content

Wydawca: Hells Headbangers Records

Po krótkiej przerwie powróciła Profanatica. Ale tradycyjnie, muzyka zawarta na ich nowym wydawnictwie nie jest normalna. Chodzi o to, że…

Na tej EPce znajdują się te same numery, ale każdy z nich nagrany jest dwojako – raz są one nagrane przez muzyków sesyjnych i Ledneya, a raz przez muzyków sesyjnych i Gelso. Zacznijmy od pierwszej odsłony – tutaj mamy Profanatica w ich bliskiej korzeniom, prymitywnej do szpiku kości postaci. Siedem numerów brzmi obrzydliwie złowieszczo, repulsywnie. Sam się zastanawiam, co trzeba mieć w głowie, żeby nagrywać takie odrażające ścierwa, hehe. Black metal proponowany nam przez tę kapelę, z wizją Ledney’a, jest zły i niedobry nawet dla ludzi słuchających takiej muzyki, a co dopiero dla laików. Krótkie przerwy pomiędzy ich utworami nadają dodatkowego wrażenia wyciągania sobie z gardła kołtunów włosów zlepionych krwią i wymiocinami… Odsłona „Sickened By Holy Ghost” pokazana przez Gelso jest natomiast odrobinę bliższa temu, czym charakteryzował się ostatni longplej Profanatica. Czyli nadal jest to obskurne, jednak brzmienie jest zdecydowanie… nie powiem, że jest lepsze, bo jeszcze fani Sabaton rzucą się i ogołocą Hells Headbangers Records z tego krążka, haha! Brzmienie jest inne – po prostu inne, mniej chropowate. Pod względem muzycznym same kompozycje również się w jakimś stopniu różnią, ale trudno tu mówić o drastycznej zmianie. Zresztą, kto słuchał materiałów Profanatica, ten jest świadomy, jak minimalistyczna jest ta muzyka, jak nieskomplikowane są ich plugawe utwory.

Reasumując, z obrzydzeniem, bo z obrzydzeniem, ale ja Profanatica łykam. W tym przypadku w obu osłonach, bez rozróżniania, która bardziej mi się podoba. Zwyrodnialcy to kupią.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Side A: As Tears of Blood Stain the Altar of Christ
2. Jehovah Fading
3. Holy Trinity Done
4. Side B: Sickened by Holy Host
5. God Blessed Them
6. Your Crucifixion Your Death
7. Adorn His Crown With Maggots
8. Side C: Intro (Wisdom) / As Tears of Blood…
9. Jehovah Fading
10. Sickened by Holy Host
11. Side D: Your Crucifixion Your Death
12. God Blessed Them
13. Holy Trinity Done
Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Nowy krążek Pathogen

EfEf8 października 2012

Skomentuj