Skip to main content

Zaczniemy od wspaniałej informacji. Metalucifer w Polsce! Dzięki niezastąpionej Black Silesia Productions, legenda heavy metalu zagra jeden, jedyny gig  już 13 października tego roku. Spodziewajcie się takich hitów jak: „Heavy Metal Hunter„, „Heavy Metal Chainsaw„, „Heavy Metal Samurai” i wiele innych!

******

A jeśli Wam mało koncertów to już 19 stycznia w warszawskim klubie Remont zagra legenda power metalu z JuEsEj czyli Jag Panzer! Na dokładkę 4 lipca tego roku, w Poznaniu, w Klubie Pod Mingą pojawi się blackpunkowy, szkocki Hellripper! Swego czasu Bart zmajstrował wywiad z głównodowodzącym tej hordy. Link do wywiadu tutaj.

Ps. Wiecie, że TEN Szwedzki Morbid wrócił z grobu? Zagrali jakiś sekretny gig, a stanowisko wokalisty piastuje aktualnie młodszy brat Dead’a. Czy coś z tego wyjdzie? Nie wiadomo…

******

Fani wydawnictw sygnowanym logo Darkness Shall Rise Produstions mogą zaciągać kredyty. Właśnie ukazał się limitowany kasetowy box pochodzącego z Trondheim – MANES. Całość została umieszczona w luksusowym, matowym, czarnym pudełku ze srebrnym nadrukiem tłoczonym na gorąco. Ten kawałek Norweskiego Black Metalu jest ściśle limitowany do 500 ręcznie numerowanych egzemplarzy i zawiera:

Taśma 1: Maanens natt (demo)
Taśma 2: Ned i stillheten (demo)
Taśma 3: Til kongens grav de dode vandrer (demo)
Taśma 4: Under ein blodraud maane (debiutancki album)

Oprócz 4 taśm w pudełku znajdują się:

  • książka w twardej okładce
  • metalowa wpinka z logo zespołu
  • naszywka z logo zespołu
  • kształtna naszywka
  • 2 dwustronne plakaty
  • podpisany i ręcznie numerowany certyfikat.

Wersja DIE HARD (1-99) zawiera również ekskluzywny longsleeve (Gildan Ultra Cotton) oraz replikę niesławnego zina Stigma Diabolicum (ponad 200 stron) autorstwa Cernunnusa. Dostępne tylko z tym zestawem i tylko w sklepie DSR!
Wersja REGULARNA jest bez wyjątkowego longsleeve’a i zina.

******

A propos zinów… Dostępny jest już pierwszy numer „Wisielec” zine. Znajdziecie w nim recenzje, relacje, wywiady z Hatefrost, Abysmal Grief, Goat Tyrant, Doomprayer, Apolion, Czarna Trumna i innymi. Po szczegóły piszcie na wisieleczine@gmail.com

Wisielec Zine Flyer

******

Teraz wjeżdżam ja, cały na Łyso. W ubiegłym tygodniu zadaliśmy Wam pytanie: co robisz czytając tego newsflesha? Ogólnie zagłosowały 34 osoby (całkiem nieźle zważywszy na wasze lenistwo), z czego:

10 srało (co jest oczywiste, bo to najlepsze co można robić przy czytaniu newsflesha), 

7 osób się rozpruło i wydało, że jednak wolą jezuska niż szatana, a pozowanie na nadblack metalowca to tylko, żeby łysym kolegom z osiedla się przypodobać (nie ładnie). 

6 osób stwierdziło, że ich egzystencja jest na tyle beznadziejna, że jedyne co chcą w życiu robić, to czytać kejosa (brawo, życie ma sens!). 

4 osoby ujawniły zaś, że podczas czytania newslfesha jechały papamobilem (mamy nadzieję, że nie złamaliście przy tym przepisów ustawy o ruchu drogowym). 

4 osoby nie chciały powiedzieć co robią (no i chuj no i cześć)

3 osoby dzielnie ratowały polski monopol uzupełniając płyny alkoholowe, bądź liczyły kolory czarnoziemu po spożyciu lsd (też fajnie).

******

Na który (o ile wogóle) festiwal czekasz najabardziej?

*****

Z nowości płytowych, przy których warto się zakręcić: black metalowy Høstsol wypuścił właśnie debiut zatytułowany „L​ä​nge leve dö​den”. Za wokale w tej hordzie odpowiedzialny jest Pan znany z zdzierania swojego gardła w Shining (Szwecja). Wisielcza atmosfera gwarantowana!

Chętni na malezyjski stoner / doom? No to proszę! Pierwszy materiał Occült Dawn zatytułowany jest „Psalms I”, jest już dostępny do odsłuchu! Dla mnie spoko.

Zaś szwedzcy deathmetalowcy z Necrovation  po 11 latach ciszy, wypuszczą epkę z dwoma numerami. Cały materiał będzie dostępny 24 lutego.

******

Warto również napomnieć, że w bliżej nieokreślonym czasie dzięki War Vellum, ukaże się pełnowymiarowy debiut indyjskiej szambiarki zwanej NIRAKRITI (নিরাকৃতি)! Głowa w betoniarce gwarantowana!

******

I to by było na tyle… tydzień raczej nudny. Piwo, wino wódka w dłoń i oglądamy dalej…

Wojtuś
334 tekstów

Chłopu się zachciało o black metalu pisać. Śmiechu warte...

Skomentuj