Skip to main content

metaliator

 

Kontakt: Metaliator

Taka mnie naszła myśl, że młodym się chce. I to bardzo dobrze, bo ktoś w końcu musi robić na naszą emeryturę. Tę muzyczną też. A naszło mnie to po lekturze najnowszego materiału Metaliator.

 

Przyznam się od razu, że do tej pory zespół znany był mi tylko  z nazwy i z pozytywnych przekazów słownych od osób, które miały szansę usłyszeć, lub zobaczyć ich na żywo.W końcu jednak przyszła i moja szansa zapoznania się z muzyką Metaliator. I co? Otóż z Ep-ki „Spalone miasto”spoziera nam piątka młodych ludzi z których na największego kozaka wygląda wokalistka. Dość charakterystyczna barwa głosu. Jednym się spodoba, inni popukają się w głowę. Trochę pracy na pewno ją czeka. W niektórych momentach ( np. czyste partie) wokale brzmi trochę jak robione „na zapałkę”. Parę niedoskonałości jest, ale poza tym większych zastrzeżeń do niej nie mam. Wyrobi się pewnie. Muzycznie jest podobnie. Fajny thrash metal utrzymany w klasycznych ramach. Generalnie, Panowie muzycy łoją w szybkich tempach, chociaż nie boją się zwolnień ( tytułowe „Spalone miasto”). Słychać, że umiejętności są, aczkolwiek w niektórych momentach, rozwiązania które proponują, brzmią nieco, rzekłbym banalnie. Ale mam wrażenie, że jeśli zespół się nie rozpadnie, to zarówno Pani, jak i Panowie się podciągną. Co mi się podoba? Zaangażowanie i pasja, która wręcz wylewa się  z tego materiału. Od tej Ep-ki bije też radość grania i szczerość tego co Metaliator robi i chce nam przekazać. I dobrze, bo to jest przecież najważniejsze. Poprawiłbym teksty – tak mi się na koniec przypomniało – bo też trącą w niektórych momentach banałem. I tyle w zasadzie.

 

Powiem na koniec tak. Spore nadzieje daje ten materiał na to, że o zespole jeszcze usłyszymy i to raczej będą ich chwalić. Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Ocena: 6.5/10

Tracklist:

01. Zawiśniesz
02. Nie Biorę Jeńców
03. Spalone Miasto
04. Cienie
05. Miotacz Ognia

 

Ef
4497 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

One Comment

  • Atrej pisze:

    Trochę niska nota jak na pozytywną, jak by nie czytać, recenzję. Dobra kapela, widziałem na scenie 3x i za każdym było lepiej. Dziewczyna to wulkan energii, a niedoskonałości… kto by się nimi przejmował.

Skomentuj