Skip to main content

Wydawca: Caligari Records

Już chyba wspominałem, że Caligari Records powoli wyrasta na jeden z ciekawszych podziemnych labeli, prawda? Właśnie dostarczył kolejnych powodów na poparcie mojej tezy.

Dowodem tym jest debiutancki album Duńczyków z Majestic Mass. Już sama okładka sprawiła, że cholernie chciałem zapoznać się z tym krążkiem, a dodatkowy opis jeszcze bardziej zachęcił. Na „Savage Empire of Death” dostajemy diabelską miksturę złożoną z elementów doom metalu, black metalu i speed/punka. Brzmi egzotycznie, a jak jest w rzeczywistości? Kurwa, to trochę tak, jakbyście wrzucili do jednego gara inspiracje Acid Witch, Electric Wizard, Coven, Midnight, Mercyful Fate… a do tego wszystkiego jeszcze klimat rodem z muzyki Goblins. No kurwa, mnie więcej na zachętę nie trzeba. Numery są cholernie chwytliwe, czasem agresywniejsze, czasem mają więcej punkowego wkurwienia, a klawisze sprawiają że muzyka z„Savage Empire of Death” sprawdziłaby się doskonale jako soundtrack do jakiegoś niskobudżetowego horroru. Szorstkie, zapiaszczone brzmienie dodaje klimatu, cały czas czujemy do tego brudny rock’n’rollowy puls tętniący w muzyce Majestic Mass. Aż szkoda, że ten album jest taki krótki i trwa zaledwie dwadzieścia siedem minut – z drugiej strony słucha się go z przyjemnością nawet i kilka razy pod rząd. Ja przynajmniej tak właśnie robię i sobie to cholernie chwalę.

Podejrzewam, że zaledwie kilku osobom będzie się chciało w ogóle wysilić i poszukać tej płyty, reszta zadowoli się jakąś chujozą, mającą sponsorowane posty na fejsiku. Cóż, błogosławieni ci, którym będzie się chciało.

Ocena: 9/10

Tracklist:

Oracle
17138 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj