Skip to main content

Wydawca: Ibex Moon Records

No. I taki death metal to ja rozumiem. A ponoć Niemcy dobrego death metalu nie grają. Coś może w tym jest, bo jakoś wiele śmierć metalowych nazw nie przychodzi mi do głowy, kiedy mówimy o sąsiadach zza Odry.

A może Lifeless to faktycznie wyjątek potwierdzający regułę? Nieważne, bo co w tym momencie może mnie obchodzić tamtejsza scena, skoro zajmujemy się teraz małym jej wycinkiem. Ale za to jakim! Zaskoczyła mnie „Beyond the Threshold of Death” bardzo, bo szczerze mówiąc obawiałem się kolejnej bezpłciowej produkcji. A tu się okazuje, że goście mają jaja! Wiecie z kim kojarzy mi się muzyka Lifeless? Z naszym Hell-Born. A jak wiadomo, jest to świetna kapela. Jasno więc z tego wynika następujący sylogizm – Lifeless jest również świetną kapelą. I na podstawie „Beyond the Threshold of Death” podpisuje się pod tym rozumowaniem obiema rękami. Jest tu moc i energia, miażdżąca kości motoryka, jest ogień i pieprzony death metal! Panowie równocześnie pamiętają o takim malutkim szczególe, który przeoczają inni. O melodii i chwytliwości. Tak, kawałki Lifeless są możliwe do rozróżnienia pomimo całej agresji, jaką w sobie kumulują. Nie jest przesadnie szybko, ale i za wolno nie jest. Jest w sam raz. Idealnie prawie. Produkcja też nie jest przesadzona w żadną stronę. Ani zbyt nowocześnie, ani na siłę uoldskulowiona (piękne słowo mi wyszło, hehe). Kwartet z Dortmundu nagrał po prostu płytę, o której można by było powiedzieć, że jest wysmakowana, gdyby nie to, że do pieprzonego death metalu niezbyt mi to określenie pasuje. To może po prostu bez kombinowania, po staropolsku powiem: wykurwna. O. Od razu lepiej pasuje.

Mam nadzieję, że krążek Lifeless nie przepadnie w otchłaniach wydawnictw opatrzonych etykietką „death metal”. Byłaby to zbyt duża strata dla tych, którzy przegapiliby „Beyond the Threshold of Death”.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Intro
2. Entombed in unknown graves
3. Retaliation
4. Seed of hatred
5. The final sacrifice
6. Beyond the threshold of death
7. Under the sign of the iron cross
8. In the end…(of life)

9. Casket Garden

Oracle
16832 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Deadbird
Newsy

Nowy krążek Deadbird

EfEf6 października 2018

Skomentuj