Skip to main content

Wydawca: Old Temple

Po kilkuletniej przygodzie z Godz ov War i trzech albumach wydanych w tym labelu, przyszła pora na zmianę obozu. Nowy album płockich przedstawicieli chrześcijańskiego rocka to już szósty pełniak w ich dobytku. Przed państwem kolejne pół godziny rozpierdolu, śmierci i bluźnierstwa.

Nie ukrywam, przydała mi się ta trzyletnia przerwa w puszczaniu sobie Kingdom na pełną pizdę. Lekko przesuszony rzuciłem się na „Abusive Worship” jak na kacowe piwko z rana. Za okładkę idącą z tym wszystkim w parze odpowiedzialny jest niezmordowany Maciej Kamuda, którego innego dzieło zdobiło w tym roku chociażby nowe Stillborn.

Odpalam ten album, a tu jak nie pierdolnie! Otwieracz wita nas polską mową i nie miałbym nic przeciwko gdyby cała reszta płyty była po naszemu. Ale jesteśmy tu przede wszystkim dla gęstego death metalu, a stężenie tegoż jest tak silne, jak procentażu w mocnym napitku. Tą gęstość miejscami przerzedzają zwolnienia i solówki, a także jeden w pełni spokojny kawałek, bo wiadomo, co za dużo, to i świnia nie zje, czasem na moment odpocząć trzeba. Ale niech was to w żadnym stopniu nie zniechęci, bo zbierając wszystko w kupę, to wychodzi z tego kompetentny amalgamat, którego zwyczajnie chce się słuchać. Sympatyzowanie z polską sceną death metalową na pewno może tu pomóc, a nawet dołożyć do oceny jedno czy dwa oczka. Mnie ten totalny rozpierdol naprawdę wciągnął i chciało mi się wracać do tej płyty wielokrotnie. Jeśli mają chłopaki w przyszłości utrzymać co najmniej ten poziom, to nie mam nic przeciwko albumowi numer siedem czy osiem. Przyjmę i podziękuję.

A na koniec szybki strzał w postaci covera „Demon Speed” z „dwójeczki” Azarath (swoją drogą, „Infernal Blasting” kończy niedługo 20 lat!). Miło wali po mordzie ten album. Solidne, skondensowane napierdalanie zaklęte w 34 minutach muzy. Dzięki nowemu Kingdom doskonale widać, że polski death metal ciągle ma się dobrze i mi to w zupełności wystarczy.

Ocena: 7/10

Pleban
76 tekstów

Newsy

Ep-ka od Arts

EfEf26 października 2019

Skomentuj