Skip to main content

Wydawca: Redrum 666 Records

Kolejna kapela, która powstała wcześniej niż niejeden z Was się urodził. Mowa o Inhuman Obsessed, których początki sięgają jeszcze Polski Ludowej.

W zeszłym roku światło ujrzał w końcu debiut łódzkiej grupy – „The Criophylic Labarum”. I nie powiem, żeby krążek ów nie spodobał mi się. Najlepsze jest to, że czuć w tej muzyce ducha tamtych lat, tak w produkcji jak i w samych kompozycjach. Można by rzec, iż siedem utworów znajdujących się na tym albumie to mieszanka black i death metalu. Może brzmienie lekko trąci myszką, może dziś jest to już niemodne, ale do kurwy nędzy, ma to siłę. Jak opisać Wam dokładenij twórczość Inhuman Obsessed? Moje skojarzenia wędrują w stronę pierwszych materiałów Pandemonium (co nie powinno dziwić z uwagi na osobę Żubra, który zakładał tą grupę), Samael i myślę, że w jakiś sposób powinno to Was naprowadzić. Nie wiem też czemu, ale słyszę tu trochę wpływów Sepultury z okresu „Schizophrenia” i „Beneath The Remains”, a przynajmniej w tych bardziej death metalowych partii. „The Criophylic Labarum” ma też sporo momentów z użyciem parapetu, nadającej muzyce black metalowego sznytu. Nie ma tego aż tak wiele, jak w przypadku death metalu, stą też częśto określa się Inhuman Obsessed jako atmosferyczny metal śmierci. I z tym również się zgodzę. Ale nie ważne, czy Inhuman Obsessed chyli się bardziej na tą czy na drugą stronę, cały czas nad ich muzyką unosi się niepokojący i duszny klimat – połączenie surowego brzmienia i charakterystycznej maniery kompozycyjnej. Mnie to się podoba, ale Ci, którzy oczekują bardziej wyrafinowanych dźwięków mogą się srodze zawieść.

Cóż, kolejny fajny powrót. Dobrze, że kapela znalazła wsparcie w osobie Redrum 666, dzięki czemu co poniektórzy mogą się przekonać, na czym polegał urok początku lat dziewięćdziesiątych. I że Polska również wówczas nie miała się czego wstydzić.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. Intro
2. Bleed White
3. Icy Cold Breath
4. Another Cold Winter
5. Frigid Climature
6. Frozen Soil
7. Mist & Shadow
8. Hoary Hatred
9. Outro
Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Helloween – nowa płyta

OracleOracle7 stycznia 2013

Skomentuj