Skip to main content

Wydawca: Hells Headbangers Records

Zgodnie z nazwą kapeli recenzję tę powinienem pisać jedynie prze bladym świetle księżyca, ale co tam. Na polowaniu też nigdy nie byłem, więc pieprzyć to, zabieramy się za muzykę.

Hunters Moon to kapela z Australii, w której partycypują ludzie z zajebistego Denouncement Pyre. Inna jednak od niej, co nie znaczy oczywiście, że gorsza. Hunters Moon na swojej epce przedstawił nam porcję black metalu w dość klasycznym ujęciu Bathory, ale i na przykład Immortal. Wzorce jak widać porządne, szczęśliwie i własna interpretacja nie zawodzi. Przede wszystkim na „The Serpents Lust” słychać epickie zacięcie, ale bez bufonady, która czasem cechuje podobne produkcje. Muzyka zyskuje przez to na walorach kompozycyjnych, jest rytmiczna i chwytliwa. Niektóre solówki są zresztą jakby żywcem wyjęte z płyt Forsberga, jak w „A Light In The Abyss” – nawet brzmienie wypada jakby pochodziło z tytułowej otchłani. Jest w tej płytce coś autentycznego, nie jest to zwykłym odtwórstwem, bo Hunters Moon stara się dodać coś od siebie. I nadal jest to prosty black metal, jednak coś w nim jest, że chodzi po głowie, a riffy zostają w pamięci – co się chwali. Nieźle wypadł też cover Angel Witch – i pomyli się ten, kto myśli o oczywistym wyborze większości grup.

The Serpents Lust” to zaledwie dwadzieścia minut muzyki, ale jak na pierwszy mój kontakt z kapelą – ilość optymalna. Dzięki niej czekam na debiut Hunters Moon, bo to może być coś bardzo obiecującego.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Deadly Paradise
2. A Light In The Abyss
3. The Ravens Swoon
4. Baphomet (Angel Witch cover)
5. The Serpents Lust
6. Last Rites
Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Devouring debiutuje

OracleOracle15 grudnia 2017

Skomentuj