Skip to main content

Wydawca: Werewolf Promotion

Dzisiaj na salonach gościmy młody projekt Garigha i debiut zatytułowany „The Infinity of Trees”, zarządzany w całości przez nie tak młodego M, którego możecie kojarzyć z brzdąkania w Lifeless Gaze i Useless.

I z ręką na sercu przyznaję, że na początku spodziewałem się, że album ten w całości będzie stanowił miszmasz wymienionych wyżej dwóch kapel (czyli jakiś mix doom i black metalu), ale życie jest pełne niespodzianek i zamiast tego człowiek dostał stare dobre zimne granie, mocno zaciągające Norwegią i Finlandią. A do tego w zestawie XXL, ponieważ kawałki bez trudu potrafią brzmieć po ponad 7 minut, ba rekordzista ma 16 hehe. I o dziwo całość nie nudzi się już przy drugim numerze, a to za sprawą sprytnego zabiegu w postaci zróżnicowanych wokali, które sypią się jak z rękawa i klawiszy, które w odpowiedniej chwili podkreślają najbardziej kulminacyjne momenty. Same riffy – wiadomo – nic odkrywczego, ale na tyle surowe i budujące atmosferę pochłaniającej zimnej pustki, że odwrócenie się do tego plecami byłoby po prostu niegrzeczne. Zresztą jak tu się odwrócić skoro chce nas zassać?

Zrównując wszystkie te aspekty do kupy: otrzymujemy wciągające brzmienie, które stanowi idealną ścieżkę dźwiękową pod ponadgodzinną wyprawę okraszoną surowizną i zimnem. I w żadnym wypadku nie rozpatrujcie tego jako jednorazowy wypad, który po paru godzinach wypadnie Wam z głowy. Bardziej jako dobre wspomnienie, do którego chcecie wrócić raz na jakiś czas. Pamiętajcie jednak, że co za dużo to niezdrowo, więc nie myślcie o tym zbyt często i sięgajcie czasem i po inne płyty. Ja trzymam za Garighe kciuki i czekam na kolejny materiał, który miejmy nadzieję, nie ukaże się za 10 lat.

Ocena: 7+/10

Tracklista:
1. In the Forest
2. Last Days Here
3. Burial of the Days of Yore
4. Dreadful Cold
5. A Pain That Lasts Eternally
6. Hidden in the Woods Made of the Past
7. The Infinity of Trees
8. The New Life Blossoms
9. Between the Misty Mountains

 

Wojtuś
334 tekstów

Chłopu się zachciało o black metalu pisać. Śmiechu warte...

cortege
Newsy

Wieści od Cortege

OracleOracle5 września 2022

Skomentuj