Skip to main content

Wydawca: Old Temple Records

I proszę jak ładnie. Dwie podziemne kapele na jednej płytce. A mówią, że to nieładnie trzymać dwie sroki za ogon. Czy tam kruki. Tak, kruki bardziej nam tu pasują, hehe…

Pierwszym krukiem na „The Spectrum Of Metal Madness” jest śląski Embrional – twór znany i lubiany. No bo żeby nie natknąć się na tych rozpierdalatorów to trzeba być albo ślepym albo z podziemnych wydanictw ograniczać się tylko do „The Number Of The Beast” Slayera. Pan Rychu z kompanami upchnął na tym krążku dwa swoje numery, trzy covery i jeden medley. Meritum stanowią oczywiście autorskie kompozycje, będące brutalnym atakiem na narządy słuchu, raczej w amerykańskim stylu, ale ze znakiem firmowym Piekła. Z coverów zaś najlepiej chłopakom wypadła chyba przeróbka Mayhem, no i gwóźdź ichniejszych koncertów – „Death & Destruction” (do płyty powinni dołączać surowe mięso, by słuchacz mógł sam potrzymać je w pysku przy odsłuchiwaniu części splitu by Embrional – kto był na koncertach, ten wie o co loto). A teraz robimy siup, niczym poseł Czarnecki z partii do partii i mamy część stołecznych black thrasersów z Empheris. Zdecydowanie bardziej oldskulowo, surowsza produkcja, mniej gęstej smoły jak u Embrional, więcej gryzącej siarki. Kawałki szybkie, czuć w nich black metalowe szaleństwo i thrash metalową agresję. Dla mnie pychotki. Zaś z coverów – jak dla mie najlepiej wypada Assassin, nie podoba mi się natomiast The Ramones, ale to li tylko moja skromna opinia. Mimo wszystko oba zespoły godnę są polecenia, a raczej – zważając na ich renomę na scenie – potwierdzenia bardzo dobrej formy.

Split jest zasadniczo rowny, nie ma tu wyraźnej przewagi któregoś z zespołów, pół punktu wyżej dla Empheris, bo ich stylistyka leży po prostu bliżej moich osobistych gustów.

Ocena: 7,5/10 i 8/10

Tracklist:

Embrional
1. Homicide
2. The Abyss of Human Soul
3. Buried by Time and Dust (Mayhem cover)
4. Rotting (Sarcofago cover)
5. Land of Tears (Pestilence cover)
6. Death & Destruction (compilation of covers)
Empheris
7. Lovecraft
8. Black Pyramid
9. Assassin (Assassin cover)
10. I Don’t Believe in Miracles (The Ramones cover)
11. Atomic Nuclear Desolation (Blasphemy cover)
12. Slowly We Rot (Obituary cover)
Oracle
16864 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj