Skip to main content

Łódzki blackmetalowy zespół Odium Humani Generis wyda 27 września 2024 swój drugi pełnometrażowy album „Międzyczas” nakładem Malignant Voices w formacie CD, winylu i formacie cyfrowym.

„Międzyczas” to ewolucja brzmienia Odium Humani Generis zapoczątkowana debiutanckim albumem „Przeddzień” z 2020 roku (Cult of Parthenope) i EPką „Zarzewie” z 2022 roku (Folter Records). 

Album to podróż, która porusza się przez emocjonalne etapy strachu, rozczarowania, smutku i samotności, które wybrzmiewają w każdym utworze. Słuchacze mogą dostrzec wpływy takich zespołów jak Taake, Drudkh, Lifelover, Sacrilegium, Vemod czy Furia; jednak Odium Humani Generis idzie o krok dalej, dodając subtelne, ale wyraźne odniesienia do dźwięków spoza tradycyjnych sfer black metalu.

Pomimo swojego melancholijnego charakteru, album jest pełen energetycznych momentów, które przełamują mroczne, introspekcyjne partie i nadają muzyce intensywności.

„Międzyczas” został nagrany z Mariuszem Koniecznym w Heavy Gear Studio, a album został zmiksowany i zmasterowany przez The Fall (Owls Woods Graves, Hauntologist, Mgła (live)) w Skrzypłocz Studio. Autorką wyjątkowej oprawy graficznej była Emilia Śpiewak, a zdjęcia zespołu wykonał Radosław Chojnacki.

Odium Humani Generis (OHG) powstało w 2015 roku w Łodzi. W skład zespołu wchodzą Biały na wokalu i gitarze, Murukh (ex-Fadheit) na perkusji, Bartos (Imperator, Pandemonium) na basie, Ominous (Nightbound) na gitarze. Zespół koncertował z takimi zespołami jak Carpathian Forest, Mgła, Spectral Wound i In Twilight’s Embrace oraz supportował Mortiis, Panzerfaust, Negative Plane, Ellende, Pillorian, Hate, Malokarpatan. OHG występowało także na różnych europejskich festiwalach, w tym Under the Black Sun (DE), Throne Fest (BE) i Cosmic Void Festival (Wielka Brytania).

„Międzyczas” tracklista

1. Lustro

2. Idée Fixe

3. Międzyczas

4. Popłoch

5. Drogowskaz

6. Jarzmo

7. Granice

Skład Odium Humani Generis
Biały – Guitars, Vocals

Ominous – Guitars

Bartos – Bass

Murukh – Drums

Album można już zamawiać w przedsprzedaży w sklepie internetowym Malignant Voices.

CD: https://bit.ly/PL_OHG_CD 

Black Vinyl: https://bit.ly/PL_OHG_BlackLP 

Violet Vinyl: https://bit.ly/PL_OHG_VioletLP 

T-Shirt: https://bit.ly/PL_OHG_Tshirt 

Odium Humani Generis online 

Facebook: https://www.facebook.com/odiumbm 
Instagram: https://www.instagram.com/odiumhumanigeneris_ 

Bandcamp: https://ohgofficial.bandcamp.com/merch 
Spotify: https://spoti.fi/3VPnJGm 

Malignant Voices online

Website/webshop: http://malignantvoices.com/ 

Facebook: https://www.facebook.com/MalignantVoicesProductions/ 

Bandcamp: https://malignantvoices.bandcamp.com/ 

Oracle
18525 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Wieści od Anti-SapienNewsy

Wieści od Anti-Sapien

OracleOracle5 grudnia 2025
Abbinormal – trzecia płyta już jestNewsy

Abbinormal – trzecia płyta już jest

OracleOracle5 grudnia 2025
Druga płyta DefacedNewsy

Druga płyta Defaced

OracleOracle5 grudnia 2025

Skomentuj