Skip to main content

Wydawca: Sepulchral Voice Records

Trafił do mnie debiutancki krążek szwedzkich death metalowców z Degial. No, sama kapela to znów nie tacy debiutanci, bo zespoły w których terminowali cieszą się dużym poważaniem w Podziemiu.

A tak swoją drogą, jak usłyszeliście o szwedzkich death metalowcach, pewnie od razu pomyśleliście o spadkobiercach Grave czy Dismember? No to Was rozczaruję, bo to całkiem inny sort death metalu – nie tak krwawy, zdecydowanie bardziej przesiąknięty demonicznością, siarką i oddechem złego. Pierwsze skojarzenie podczas słuchania „Death’s Striking Wings” to Morbid Angel z lat wczesnych, głównie z debiutu i „Abominations Of Desloations”. No, może utwór tytułowy inspirowany jest już trochę późniejszymi dokonaniami Treya. Do tego myślę pasowałoby wyłowić jeszcze tutaj inspiracje Possessed, również dość wyraźne. Agresja przeplata się tutaj z wściekłym szaleństwem, całość nabiera ponadto lekko black metalowego kolorytu dzięki mrocznej aurze tej muzyki. Ten krążek w maniakalny wręcz sposób oddaje cześć diabelskiemu death metalowi i ja przynajmniej nie mogę się oprzeć takim pociskom jak „Perpetual Fire” – choć dźwięki te nie są bynajmniej nowe, to łamią kości bardzo, ale to bardzo skutecznie. No ale jak wiadomo, ja lubuję się w muzyce mało oryginalnej, ale za to urywającej mosznę. A taką jest płyta Degial.

Przyznam, że nie spodziewałem się po tym krążku takiej rozpierduchy. Ale widać, że człowiek może być jeszcze zaskoczony – a co dziwniejsze – zaskoczony muzyką dobrze znaną. Zróbcie sobie przysługę i poszukajcie tej płyty.

Ocena: 9/10

Mamy też wersję angielskojęzyczną z Old Death Metal Webzine.

Tracklist:

1. Eye of Burial Tempest
2. Serpent’s Tide
3. Swarming
4. Chaos Chant
5. Death’s Striking Wings
6. Temple in Whirling Darkness
7. Perpetual Fire
8. Black Grave (The Gateway)
Oracle
16856 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Nowiny od Resurgency

OracleOracle25 lutego 2012

One Comment

Skomentuj