Skip to main content

Wydawca: Black Hate

(Nie)znani piewcy wszystkiego co piękne w ludziach, przyrodzie i życiu – panowie z Dark Tribe – powrócili po sześciu latach milczenia ze swoim trzecim krążkiem. Czekałem na niego dlatego, że po świetnym debiucie zaostrzyli mój apetyt swoją drugą płytą o uroczym tytule. Poza tym, tak jak Ci Niemcy też lubię wszystko co piękne w ludziach, przyrodzie i życiu. Niszczyć.

Dark Tribe prezentuje nam na „Archaic Visions” 47 minut muzyki, która anihiluje jakiekolwiek pokłady empatii, pozytywnych uczuć, czy miłości do otaczającego nas świata. Agresywna muzyka ocierająca się o kakafonię, nie stroniąca jednak od melodyjnych na swój upiorny sposób, blackowych riffów. Do tego chory wokal, który pewnie można by opisać setką przymiotników, ale tak naprawdę ten jeden wystarczy, bo mówi o nim wszystko. Kurwa, wiecie co? Dla odmiany nie będę się silił na jakieś dumane i dymane porównania. Po prostu posłuchajcie „Archaic Visions”. Jedyne co powiem – a i tak nakieruje to tylko tych którzy znają dokonania Dark Tribe – to to, że w porównaniu do chociażby płyty numer dwa lepsze jest brzmienie, przez co można odnieść wrażenie, że zespół nieco stracił na swojej pierwotnej agresji. „Nieco”, bo dalej łoi dupska i wylewa ze swoich trzewi nienawiść do wszystkich i do wszystkiego.

Jeśli nie znasz Dark Tribe, kup ten krążek. Zobaczysz jak śmieszne było Twoje dotychczasowe : „nienawidzę świata i napiszę o tym wiersz”. Jeśli Niemców znacie, to również się w płytę zaopatrzcie , jednak z małym zastrzeżeniem : są 6 lat starsi.

Ocena: 8.5/10

Tracklist:

01. Forgotten One: Part III
02. When Fear Turns into Hate
03. Children of Forgotten Times
04. I See the Coldness in My Eyes
05. Suicide is the Light
06. Endless Chains
07. Desperation
08. The Wrath of Our Tribe
09. Praying for Salvation
10. Die Sauenjagd ihrer Majestät
11. Endless War
12. Denn Wir sind nicht Mensch
Ef
4473 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Skomentuj