Skip to main content

Z miasta Spodkiem stojącego przyszła do mnie paczka, skrywająca głęboko w swym wnętrzu, niczym mrok i nienawiść w sercu blakk metalowca, trzecie demo Call Ov Unearthly zatytułowane „Havoc”.

Nie znam dwóch wcześniejszych dokonań Nostalgii, przeto z tym większym zaciekawieniem podszedłem do „Havoc”. Chaotyczna okładka dobrze oddaje to co dzieje się wewnątrz. Po odbębnieniu intra uderzyła mnie naprawdę porządna fala muzyki z pogranicza black i death metalu (choć to ten pierwszy pierwiastek jest zdecydowanie bardziej słyszalny), podanej w dość „nowoczesny” sposób. Intensywność przekazu potęgowana jest przez industrialny posmak produkcji. Call Ov Unearthly gra w sposób niemiłosierny, bezkompromisowy, a mechaniczność kompozycji daje efekt odhumanizowania całości. Zawiłe to bardzo, więc powiem prościej. Ja tu słyszę inspirację późną Gehenna, Satyricon, Zyklon B, Hatred… a w tym blackowym tyglu czasem udaje mi się wychwycić Slayer, ale to już dość daleko idące skojarzenie. Dobre wrażenie robią na mnie growlujące wokale – dość czytelne, acz brutalne i pasujące do muzyki. Nie podobają mi się za to fragmenty wolne, z czystymi wokalami, bo jakoś tak mi nie pasują do reszty muzyki i summa summarum hamują impet uderzenia Call Ov Unearthly (vide utwór tytułowy). I to chyba jedyny wyraźny minus tego krążka.

Niby tylko demo, ale sześć utworów w wykonaniu katowiczan wypada obiecująco. Szkoda by było, gdyby Call Ov Unearthly przepadło. Mam nadzieję, że wkrótce znajdzie się jakaś chętna wytwórnia, która rozpropaguje tą nazwę.

Ocena: 4,5/6

Tracklist:

1. Intro
2. World Will Die by Fire
3. The Fury
4. Disorder
5. Havoc
6. Black Light
7. Koniec…

Oracle
16847 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Nowiny od Obscure Infinity

OracleOracle11 sierpnia 2014

Skomentuj