Skip to main content

Wydawca: Werewolf Promotions

Bardzo płodnym muzycznie człowiekiem jest pan Wojsław. Nie dość, że Stworz, Kres czy Wędrujący Wiatr oraz pierdyliard innych pobocznych projektów, to teraz do listy dołącza jeszcze jeden: Aūkels.

Niedawno premierę miał debiutancka płyta tego zespołu zatytułowana „Raynkaym”. Aby właściwie przekazać wam to, co myślę o tej płycie, na początek muszę podzielić się ogólną opinią na temat tego, co pan Wojsław tworzy. Podoba mi się bardzo debiut Kres oraz Wędrujący Wiatr. Natomiast po drugiej stronie jest twórczość Stworz czy Prav.

Myślę, że 90% tego, co Wojsław tworzy pod tymi nazwami jest dla mnie niestrawne… Chociaż jakbym musiał wybierać między tymi dwoma, to jednak wolałbym słuchać Prav, bo bliżej ta muzyka leży moich gustów. I teraz gdzie w tej kategoryzacji mam umieścić Aūkels? Na szczęście dopisuję ten zespół do listy rzeczy, które mi się podobają. Całość brzmi dobrze. Jest to naprawdę solidnie odegrany black metal w swojej klasycznej formie z tekstami po polsku, co dla mnie jest zawsze na plus. Jest to mało skomplikowane granie, ale ja czasem więcej nie oczekuje. Riffy wpadają w ucho, a kompozycję są przemyślane. Choć mam wrażenie, że każdy jeden riff już kiedyś przewinął się w twórczości pana W. i pisze to człowiek, który raczej nie wnikał zbyt głęboko w to, co tworzy w głównym swoim projekcie.

Jak na początek, jest bardzo przyzwoicie. Ciekaw jestem jak to się rozwinie i czy będzie kontynuowane.

Ocena: 7/10

  1. I 2. II. 3. III 4. IV
Pathologist
1130 tekstów

Recenzje

Behemoth „The Satanist”

PathologistPathologist30 kwietnia 2014
Newsy

Nowy album Mind na dniach

OracleOracle11 kwietnia 2014

One Comment

  • corvax pisze:

    Płyta jest bardzo na poziomie, może nie tak porywająca jak Stworz nie mniej jednak bardzo solidna, ale offtopując – W. to płodny chłop, ale za Kres i Wedrujacy Wiatr w glownej mierze jednak odpowiadaja inni ludzie.
    PS: Dlaczego recenzja taka krotka?!

Skomentuj