Skip to main content

Wydawca: Selfmadegod Records

To, co się działo wokół Antigamy ostatnimi czasy można zapewne śmiało określić, jako chaos. Jednak Warszawiacy skończyli z tym definitywnie wydając EP „Stop The Chaos”.

Zastanawiałem się, w jakim kierunku teraz pójdzie muzyka Antigamy… Ten zespół jest nieprzewidywalny i tak naprawdę może pozwolić sobie na bardzo wiele. Tym razem pozwolił sobie na takie eksperymenty, jakie ja z całą świadomością popieram! „Stop The Chaos” to materiał, który pokazuje to, co w Antigamie najlepsze: innowacyjność, brak granic i świetny warsztat muzyczny. Dodatkowo tym razem wszystko to przyprawione jest niesamowitym luzem i radością grania kojarzącą mi się z Napalm Death. Energia aż kipi z każdego numeru, każdy dźwięk wbija w ziemię, a ostatni numer „The End” daje nam chwilę wytchnienia. Jest jak deser po solidnym obiedzie złożonym z pokaźnego kawałka zajebiście przyrządzonego mięsa. Było sporo wątpliwości, było sporo niepokojów i zagadek logicznych na temat tego, w jakie rejony zawędruje teraz Antigama. Co zrobi ze swoim wielkim potencjałem? Potencjał się nie zmarnował, rejony eksplorowane przez utwory na „Stop The Chaos” wielce przypadają mi do gustu. To nawet dobrze, że materiał ten trwa tylko piętnaście minut, bo większe nagromadzenie tak intensywnych dźwięków mogłoby spowodować uszczerbek na zdrowiu. Narobili chłopaki apetytu na nowy materiał, narobili…

Ja czekam z widelcem i nożem w dłoni z wywalonym jęzorem i oczami wbitymi w talerz, na którym leży „Stop The Chaos”. Więcej, więcej! Jeeśśśśćććć!!!

Ocena: 9,5/10

Tracklist:

1. E Conspectu
2. The Law
3. Stop the Chaos
4. Find the Function
5. Intricate Trap
6. The End
Pathologist
1126 tekstów

Newsy

Wieści od Carnal Tomb

OracleOracle26 maja 2019
Newsy

Saligia debiutuje

OracleOracle10 września 2011

2 komentarze

  • Qba ''Wscieklizna Macicy''zine pisze:

    Nie zgodze sie z toba ta płytka odbiega całkowicie od klimatu i stylu Antigamy i wg.mnie jest lipna ,brakuje mi tego charakterystycznego stylu gry na perce hehe.Pozdr.

  • Pathologist pisze:

    Rozbijają kolejne schematy i to w nich lubię. Każdy ma swoje odczucia na temat tego materiału i można podyskutować. To jest siła Antigamy! Jeszcze kiedyś Qbo omówimy to przy piwku 🙂

Skomentuj