Skip to main content

Wydawca: Suffer Productions

Gdyby nie to, że początkiem lat dziewięćdziesiątych byłem jeszcze małym szkrabem, rzekłbym wzorem innych, że dzięki demówce Abscession przypomina mi się scena z tamtych lat.

Niemniej jednak, wiem co i jak wówczas się grało i stwierdzam, że Szwedzi również odrobili swoje lekcje. „Death Incarnate”, jak sama nazwa wskazuje, to wspaniałe wcielenie szwedzkiej szkoły grania death metalu spod znaku Dismemeber lub Grave. Charczące wokale wyrzygują nam kolejne wersy przy akompaniamencie soczystych gitar i młócącej perkusji. Do tego mamy brzmienie przesiąknięte powietrzem z tego cmentarza, na którym fotkę strzeliło sobie młode Entombed, hehe. Trzy kawałki równają się tutaj dwunastu minutom szwedzkiego deciora, a każda sekunda wywołuje u słuchacza szeroki, szaleńczy uśmiech. Bo jak się nie cieszyć z powodu tak klasycznej szwedzkiej receptury na metal śmierci. Czyli nie szalejemy zbyt wiele, ale i tak gramy szybko, a czasem nawet zwolnimy, jak na samym końcu „Litany Of The Serepnt God”. I pewnie zaraz wyjdę na pozera i chłopca płynącego z trendami, ale co tam – „Death Incarnate” słucha się wybornie na kasecie! Niezbyt często mam przyjemność odpalać magnetofon, ale ostatnimi czasy powrócił on do łask dzięki demówce Abscession.

 

To dopiero pierwszy materiał, jaki wypluli Szwedzi a już jest bardzo dobrze. Czekam na następne z niecierpliwością. Kolejna kapela, którą należy śledzić.

 

Ocena: 8,5/10

Recenzję można przeczytać również w języku angielskim na stronie Old Death Metal, klikając tutaj.

Tracklist:

1. Land of the Damned
2. Haunted from within
3. Litany of the Serpent God
Oracle
16847 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj