Skip to main content

Amerykańska formacja black metalowa ABIGAIL WILLIAMS wróciła do studia w celu ukończenia nagrań nowego albumu. Jego wydanie jest planowane na 2024 nakładem Agonia Records.

„Po dwóch długich latach w końcu wróciliśmy do studia, aby ulepszyć i ukończyć nasz nadchodzący album,” komentuje Ken Sorceron, założyciel ABIGAIL WILLIAMS. „Nasza ścieżka była pełna wzlotów i upadków, jednak nasza determinacja nigdy nie osłabła. Liczymy, że album ukaże się na wiosnę lub wraz z początkiem lata. Tworzenie wartościowej muzyki wymaga cierpliwości i skrupulatnego podejścia. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby ten album dorównał wyjątkowości 'Walk Beyond The Dark’. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Wasze niezachwiane wsparcie i gwarantujemy, że warto było czekać. Więcej informacji niebawem.”

ABIGAIL WILLIAMS występuje jako kwartet, w skład którego wchodzą Ken Sorceron (ex-Aborted, ex-The FacelessVale Of Pnath) na wokalu i gitarze, Vance Valenzuela (Vale Of Pnath) na gitarze, John Porada (ex-Nachtmystium, ex-Wolvhammer) na basie i Gabe Seeber (Decrepit Birth) na perkusji. Zespół wykonuje black metal z elementami death metalu oraz metalu symfonicznego.

ABIGAIL WILLIAMS powstał w 2004 i zadebiutował albumem „In the Shadow of a Thousand Suns” (2008) wydanym przez wytwórnię Cadlelight Records, z którą związany był przez większość swojej kariery (z wyłączeniem „Walk Beyond the Dark” z 2019, który ukazał się sumptem Blood Music). Ich wczesny styl obejmował symfoniczny black metal, który wraz z albumem „In the Absence of Light” (2010) przeszedł w bardziej tradycyjny black metal. Przełomem okazał się album „Becoming” (2012), który uwolnił prawdziwy potencjał grupy i położył podwaliny pod przyszłe brzmienie, wykorzystujące klimatyczne klawisze, melodyjne riffy, czyste gitary oraz blasty. Na „The Accuser” (2015), jak i ostatnim albumie, „Walk Beyond the Dark”ABIGAIL WILLIAMS znacząco ewoluował i poszerzył swoje perspektywy, uwydatniając swoją zdolność do tworzenia mrocznej, intensywnej i zabarwionej emocjonalnie muzyki.

W 2022 ABIGAIL WILLIAMS wystąpił w ramach północnoamerykańskiej trasy Devastation of the Nation, otwierając koncerty dla Rotting Christ i Borkanagar.

Nazwa zespołu została zaczerpnięta od imienia od dziewczyny, której fałszywe oskarżenia zainicjowały proces czarownic z Salem w 1692. Logo zespołu opracował Christophe Szpajdel (EmperorMoonspellBorknagar).

Skład:
Ken Sorceron – wokal, gitara
Vance Valenzuela – gitara
John Porada – bass
Gabe Seeber – perkusja

ABIGAIL WILLIAMS on-line:
Facebook: https://www.facebook.com/AbigailWilliamsBand
Instagram: https://www.instagram.com/abigailwilliamsofficial/
Spotify: click
Apple Music: click

Agonia Records:
Website: https://agoniarecords.com
Webshop: https://agoniarecords.com/store
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: https://youtube.com/AgoniaRec

Oracle
16940 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

cmpt
Newsy

EPka CMPT końcem maja

OracleOracle10 maja 2021

Skomentuj