Skip to main content

Wydawca: Mythrone Promotions / Defense Records

Jakoś do tej pory nie znałem twórczości The Black Thunder, ale skoro kolega Marcin wydał i poprosił o podzielenie się swoją opinią na temat drugiego krążka Bytowian, to czemu by nie. Zawsze można poznać kolejny band.

Ale z drugiej strony – sam się sobie nie dziwię, że jak dotąd nie kojarzyłem muzyki tej grupy. „Into the Darkness We All Fall” to nie jest bowiem to co kejosowe tygryski lubią najbardziej. To znaczy, może tak… Ja do „Load” przekonywałem się bardzo długo, a jakoś tak cały czas czuję echa tej płyty na opisywanym przeze mnie właśnie krążku. The Black Thunder porusza się w szufladce, którą mógłbym określić najprościej jak się da – rock/metal. Tak, wiem, mnie też by chuja to powiedziało. No ale tak to mniej więcej brzmi – wpadające w ucho riffy, ślizgające się na osi metal – rock – grunge. Generalnie, muzyka łatwa i przyjemna. Według mnie mogłaby być spokojnie puszczana w Antyradio czy Eska Rock. Nie jest to może do końca zaleta, ale też nie mogę odmówić kolesiom, że w ostatecznym rozrachunku brzmią niegłupio. Starzy ludzie powiedzieliby – brzmią po zachodniemu. Mnie to granie niestety nie rusza – przysłowiowa muzyka z pazurem, dla mnie brakuje tutaj trochę agresji i po prostu pierdolnięcia. To znaczy – one tutaj są, ale dalekie zarazem są od lubianej przeze mnie ekstremy. A z kolei jeśli chodzi o łagodniejsze odmiany, to The Black Thunder nie do końca trafia w mój gust. I nawet nie wiem za bardzo, czy ktoś z moich znajomych zachwyciłby się tym zespołem. A mam znajomych, co zachwycają się dziwnymi zespołami.

„Into the Darkness We All Fall” w moim przekonaniu nie wpada ani w ciemność, ani w pole moich zainteresowań. Pewnie jakbym miał do wyboru ten krążek albo jakiś pop czy nocnego kochanka to wybrałbym The Black Thunder, ale w innych wypadku raczej dziękuję, postoję.

Ocena: 6/10

https://www.youtube.com/watch?v=AoOq1TY59kM

Tracklist:

1. Everybody Lies
2. Self Destruction
3. We Are the Evil Masters
4. Pain Inside My Head
5. We Are All Born of Nothingness
6. Everlasting Search for Inner Peace
7. The Sun Is Falling Down
8. After a Downfall – Rise!
9. Flowers on My Grave
Oracle
16952 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj