Skip to main content

Wydawca: Iron Bonehead Productions

Ganges wylał swoje nieczystości po raz kolejny. Po sześciu latach od zajebistego, debiutanckiego “Primal Incinerators of Moral Matrix” Tetragrammacide zrzuca niemal z nienacka po raz kolejny tonową bombę wodorową, która w ułamku sekundy zabija niczym atak Hydry: szybko i boleśnie.

Będę zawsze to powtarzał: kurewsko wielbię Tetragrammacide (jak i wszystko co wychodzi spod szyldu KIOP)  i kiedy przyszło mi się zmierzyć po raz pierwszy z “Typho-Tantric Aphorisms From The Arachneophidian Qur’an” zostałem niemal natychmiast skasowany. Po trzyminutowym, rytualnym intrze spadła na mnie atomowa nawałnica, która niczym wir, wkręciła mnie w sam środek apokaliptycznej zagłady dźwiękowej. Audiosoniczny terroryzm duetu Martial Opium i Entropymurti wylewający się z każdej ze stron skutecznie zadawał mi bolesne ciosy z hipersonicznych blastów, gitary basowej i potężnego growlu, który w swych wersetach niósł antyreligijne psalmy zagłady. 

I tak przez ponad 40 minut (za wyjątkiem dwuminutowego przejścia pod postacią “Kalikshetra-Kairo Consciousness Revival (Alogical Exegesis Of The Sandhipada-Sarisreepa Continuum Vigyaan)”) Tetragrammacide na “Typho-Tantric Aphorisms From The Arachneophidian Qur’an” praktycznie nie zwalnia. Co rusz zrzuca tylko kolejne, kilkutonowe blast-bomby, które niszcząc kolejne mury świątyń fałszywych, upadających religii, skazuje jednocześnie na sąd ostateczny ich wyznawców przed obliczem bogini Maat. Niesamowite dźwiękowe ultrasoniczne szaleństwo które panuje na tym krążku wkręca i uzależnia, wprowadzając jednocześnie słuchającego do świata bez religii i wierzeń, gdzie panuje już tylko antyhumanizm, anty-tworzenie i obłęd.

Tak, obłędna jest ta płyta. Technicznie dopracowana niemal do perfekcji (przecinająca na pół solówka w “Thanatos And Eros Wrestle Forever, Folding And Unfolding From The Substratum Of Supreme Voidness Of S’lba” to majstersztyk!). Mocno death metalowa, aniżeli death/blackowa. I choć brzmienie wydaje się być tu nieco za czyste, nie jest pozbawione rozpoznawalnego, lekko noisowego, atomowego powiewu. Dosłownie każda partia gitary, basu i – w szczególności – bębnów jest tutaj niezwykle precyzyjna w procesie dehumanizacji słuchacza a wokal, krystalicznie czysty, wypluwa z siebie kolejne bluźnierstwa przeciwko bogom w iście szybkim, diabelskim tempie. Udało się więc Tetragrammacide zachować ten brudny, charakterystyczny sound (“One Who Weaves The Chthonic Garland Of 52 Skullphabets Severed By The Sword Of Neti-Neti”) rodem z Trzeciego Świata (czytaj: Kalkuty), co tylko potęguje trwającą tu transmisję eksterminacji, urzeczywistniając ją tym samym niemal do namacalnego stanu.

Nie będę pierdolił. “Typho-Tantric Aphorisms From The Arachneophidian Qur’an” to po prostu czysty, soniczny holocaust urywający głowę… Hail Tetragrammacide ! Hail K I O P !

Ocena: 9,5/10

Tracklista:

 1. Trans-Linguistic Utterance of a Sacred Orgasmal Cry Fills the Lemurian Sky (By the Same Mouth, One True God Crieth Hriliu)
 2. Spectral Hyaenas of Amenta Howl, the Vulture of Ma’at Descends, and Tahuti Watches Without His Ape
 3. Mandelbrot Scarab of Fractal Manifestation Trapped in the Arachnid Webs, Spun Above the Hidden Pathways Into Non-Euclidean Interbetweenness
 4. Fundamental Reconciliation Between Maya and Yama Through Perpetual Okbish-Ouroboric Cunnilingus
 5. Nuit Arches over the Neither-Neither City of Cubes; Hadit Meditates While Hanging Upside Down Inside a Tesseract-Ka’aba
 6. Kalikshetra-Kairo Consciousness Revival (Alogical Exegesis of the Sandhipada-Sarisreepa Continuum Vigyaan)
 7. Thanatos and Eros Wrestle Forever, Folding and Unfolding from the Substratum of Supreme Voidness of S’lba
 8. Intoxicated Bees of Sekhet-Aarhu Circumambulate the Abode of Self Beheaded One Who Forever Danceth in Her Shaktisexual Ecstasy
 9. One Who Weaves the Chthonic Garland of 52 Skullphabets Severed by the Sword of Neti-Neti
 10. Golden Ontological Embroideries of Pythagorean Meta-Geometries Sewn on the Blue Veil Surface of Nought
 11. Fifteen Streams of Lunar Kalas Secrete from the Quaking Yoni of the Goddess Sixteen (Tantric Alchemy of the Cascading Nectars of Sodashi)
Łysy
802 tekstów

Grafoman. Koneser i nałogowy degustator Browaru Zakładowego. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

hitten
Newsy

Nowa płyta Hitten

OracleOracle13 września 2023

Skomentuj