Skip to main content

sóslatif w polscePW Events oraz Go Ahead zapraszają na koncert niesamowitego Sólstafir z Islandii. Z okazji promocji swojego najnowszego albumu Ótta, zespół odwiedzi Polskę dwukrotnie – 16.11. Poznań, Blue Note i 17.11. Warszawa, Proxima.
Jeden z najbardziej oryginalnych i oszałamiających zespołów jakie wyrosły ze sceny metalowej w ostatnich latach, islandzki Sólstafir, powracają z dziczy z następcą przełomowego Svantir Sandar! Album Ótta, który ukaże się 29.08. nakładem Season of Mist, to kolejna malownicza i błyskotliwa podróż w muzyczne odmęty, taktowana mocnym biciem islandzkiego serca i niemal namacalnie ozdobiona tamtejszymi pejzażami.

SÓLSTAFIR
16.11. 2014 – Blue Note, Poznań
17.11. 2014- Proxima, Warszawa
Bilety: 49zł (przedsprzedaż)/59zł (w dniu koncertu)
Dostępne: eBilet, Eventim, Ticketpro oraz sklepy Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju
kolekcjonerskie: pwevents.pl, CIM, Rock Long Luck, Carton Shop (Poznań), Ticketclub, Proxima (Warszawa).
Sólstafir powstał w 1994 roku, z początku tworząc muzykę black metalową, szybko jednak zaczął się wyłamywać z jej kanonów. Za sprawą płyt Masterpiece of Bitterness, a szczególnie Svantir Sandar, zostali dostrzeżeni przez szeroką publiczność i okrzyknięci jednym z najbardziej progresywnych zespołów w tym gatunku. Dziś ich muzyka prezentuje się zgoła inaczej niż 20 lat temu, niosąc jednak ze sobą te same emocje, a ich koncerty to świetne show, które zaspokoi fanów każdego z ich oblicz.
Sólstafir – Live @ Hellfest: http://concert.arte.tv/fr/solstafir-au-hellfest
Sólstafir – Fjara (z Svantir Sandar): http://www.youtube.com/watch?v=A6j7mUxGz20
Sólstafir – Ótta (z Ótta): http://www.youtube.com/watch?v=mwiQYgjEvy8

Oracle
16832 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

One Comment

Skomentuj