Skip to main content

Skogen  I dödenWydawca: Nordvis Produktion

Miałem przejść z tym materiałem sporo… Zacząłem słuchać: zasnąłem albo kompletnie się wyłączyłem podczas czytania książki. Zabrałem się wieczorem do odsłuchu, dałem sobie spokój po 15 minutach. Aż w końcu postanowiłem uporać się z najnowszym wydawnictwem Skogen – „I Döden” za pomocą sprytnego sposobu.

Wyrzuciłem wszystko z odtwarzacza mp3 i skopiowałem jedynie ten materiał. Poszedłem na zakupy do Tesco i udało się. Wiedziałem, że ta płyta będzie lepsza niż przeboje Radia Eska przerywane mega promocją kalafiora czy unikalną ofertą pasztetu spod laski 2 za 3 czy tam 3 za 2. Płyta okazała się lepsza, ale niewiele. Zarzucono mi ostatnio, że za wysokie oceny daje płytom, ale co mam zrobić jak ostatnimi czasy opisuje materiały, które mi się podobają. Tym razem postanowiłem wyjść naprzeciw oczekiwaniom malkontentów i zrecenzować bardzo kiepski materiał. „I Döden” to płyta w zasadzie dla nikogo. Zakup jej widzę tylko w dwóch sytuacjach. Pierwsza to koncert Skogen i pijany człowiek, któremu wydawało się, że zagrali zajebiście, kupuje płytę, na kacu przesłuchuje raz i odstawia w najbardziej zakurzoną cześć półki. W drugiej sytuacji widzę klikającego bezmyślnie maniaka zakupów w sieci, który przez przypadek kliknie sobie „kup teraz”, bo mu się szwedzki Skogen pojebie z polskim albo greckim hehe. Mi się ta muzyka zupełnie nie podoba. Są momenty, gdzie człowiekowi wydaj się, że zaraz coś się w tym black metalu zacznie dziać, zaraz będzie jakaś akcja… Ale niestety momenty lepsze zaraz są przerywane przez te naprawdę kiepskie w związku z czym przesłuchanie tego materiału to spory wyczyn.

Płyta ta powinna znaleźć sowich wielbicieli. Jestem jednak przekonany, że ci „wielbiciele” i tak ściągną ją sobie z Internetu, przesłuchają dwa razy i wrócą do ostatniego Dimmu Borgir. Dziękuję za uwagę.

Ocena: 2,5/10

Tracklist:

1. Vargher  
2. I döden  
3. När himlen svartnar  
4. Solarvore  
5. Livets ruin  
6. Griftenatt  
7. Midvintergraven  
8. Svartskogen  
9. Sleep

 

Pathologist
1126 tekstów

Newsy

Druga płyta Hokum

OracleOracle5 kwietnia 2011

One Comment

  • Victor Freiburg pisze:

    chujowa ta recka. nie pij tyle jaboli, bo Ci siarczany rujnują mózg.

Skomentuj