Xarzebaal “I”

 

Wydawca: Under the Sign of Garazel Productions & Putrid Cult

A cóż to takiego? Kolejny nowy wymiot (dosłownie) na naszej scenie! Xarzebaal zrodził się w Bydgoszczy, a wydalili go muzycy związani z Dagorath, który możecie kojarzyć z nie tak dawnej recenzji zamieszczonej na naszej przepięknej stronie.

„I”, bo tak zowie się ten album jest mocno improwizowanym surowym piwnicznym black metalem hołdującym takim hordom, jak Beherit czy Demoncy. Ludzie na wsi gadają, że wszystko zostało nagrane podczas jednego posiedzenia w piwnicy, która została prawdopodobnie zatrzaśnięta stąd i ten album. Żarty jednak na bok, jeśli lubicie w chuj prymitywne granie zahaczające o dwie wyżej wymienione kapele, to poczujecie się jak w domu. Obskurne rozstrojone riffy będą wam włazić w uszy, niczym wyciory z drutu kolczastego plus zostaniecie pokryci wiadrem rzygowin wprost od wokalisty, który pokusił się, by głosić anioł pański w ojczystym języku. Oczywiście warto jeszcze wspomnieć o perkusji, która brzmi, jak gdyby ktoś łupał pałeczkami w stertę kartonów. Mniam! Jednak żeby nie było za bardzo kolorowo, jako że materiał jest improwizowany, to zdarzają się małe potknięcia związane ze zgraniem chłopaków. Tutaj się kartony lekko rozsuną, a kiedy indziej jakiś riff wejdzie za szybko. Jednak wszystko jest tutaj do przełknięcia, chociaż ile prawdy jest w tym, że wszystko było nagrane na raz, to nawet najstarsi górale nie wiedzą. Mogą pojawić się głosy, że materiał ten „muli” i jest tego trochę za dużo (30 min), ale mogę przysiąść na boga ojca, że po paru przesłuchaniach wszystko wejdzie za jednym zamachem.

Dla maniaków brudnego i surowego grania pozycja warta sprawdzenia. Reszta pewnie przejdzie koło tego obojętnie.

Ocena: 7/10

Tracklista:
1. I

2. II

3. III

4. IV

5. V

6. VI

7. VII

Autor

209 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *