Vorkuta „…Where Still Darkness Dwells”

Wydawca: Metal ör Die Records / Fekete Terror Productions

Nie przepadam za kompilacjami robionymi tak trochę na odpierdol, gdzie powrzuca się trochę tego, trochę tamtego. Dlatego też taśma, która ostatnio wpadła mi w łapy i zawiera materiał od Węgrów z Vorkuta nie kupiła mnie od razu.

W sumie to mnie nie kupiła, heh… Zacznijmy od początku. Vorkuta powstała kilkanaście lat temu i przez ten czas wydała sporo splitów, demówek i innych małych dupenszwanców. I jak to często się dzieje, gdy za długo nic się nie wydaje, to człowieka wszystko drażni i denerwuje, więc postanowili wypuścić „…Where Still Darkness Dwells”. A na niej mamy wrzucone debiutanckie demo „…Where Only Darkness Dwells”, ale nie całe, bo bez coveru Burzum. Do tego mamy pojedyncze kawałki ze splitów. Jest jeden numer z pełnowymiarowego albumu, nie wiem po chuj. Ogólnie nie lubię gdy ktoś na kompilację wrzuca tylko część jakiegoś wydawnictwa, a tak tu się dzieje – rozbija mi to wtedy odbiór całości. No bo od strony muzycznej nie mam wiele tym utworom do zarzucenia. Dostajemy po prostu surowy i podziemny black metal w stylu wspomnianego Burzum, wczesnego Darkthrone, no ogólnie stara Norwegia się nam kłania. Mnie się to granie podoba, słychać przede wszystkim że jest szczere, no i z daleka bije z tych utworów duchem Podziemia. Oczywiście różnice w brzmieniu poszczególnych numerów są słyszalne, co jest naturalną sprawą przy składankach. Gdyby nie fakt powycinania dwóch czy trzech kawałków z całości – byłbym bardzo zadowolony. No chyba że zamysłem było podsumowanie działalności Vorkuta, bo o ile wiem to kapela na razie jest w zawieszeniu. Ale i tak nic by się nie stało zamieścić więcej numerów na kompilacji.

Możecie się zapoznać z muzyką Vorkuta, szczególnie jeśli od rana do nocy myślicie tylko o podziemnym black metalu i nawet zdjęcia na instagram wrzucacie tylko w czerni i bieli.

Tracklist:

1. I Am the Warrior of Past
2. Remords Posthume
3. Cryptstench
4. When the Ravens Dance in the Nightsky
5. Seeds of Storm
6. Malicious Winds
7. Black Winter
8. Journey in the Night
9. Prophecies
10. Warriors of Past
Autor

10862 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *