Töxik Death / Condor „Victims of Burning Death”

Töxik Death Condor Victims of Burning DeathWydawca: Dying Victims Productions

Dwa razy Norwegia i dwa razy black/thrash metal. A każdy z zespołów zamieścił po dwa kawałki. Zaś recenzent ma dwie ręce, dwie nogi. Przypadek?

Może i przypadek. Ale przechodząc do meritum, to w chuj fajny ten split – a już na pewno dla maniaków takiego brudnego metal. Condor i Töxik Death, bo o nich mowa zrobiły ściepę i pod skrzydłami Dying Victims Productions wypuściły pysznie brzmiący przypalany thrash. Zaczyna Condor – cholernie kojarzą mi się z Nekromantheon czy też z Hellbringer, a że ci z kolei kradną na potęgę od wczesnego Sodom, Bathory i Destruction lu Kreator to jesteśmy w domu. Zapierdalają, rażąc nasze uszy ostrymi, ciętymi riffami. Bez chwili oddechu, za to z paskudnym, piwnicznym brzmieniem. Drugi numer to cover, ale przyznaję że nie znam oryginału – możecie zedrzeć mi naszywki z torsu jak mnie gdzieś spotkacie. Druga kapela to jak już rzekłem Töxik Death. Zasadniczo – grają bardzo podobną muzykę, może trochę więcej tutaj czuć brudnego speed metalu, który pieści moje uszka równie miło – jak drutem kolczastym albo watą szklaną. I jakoś nie mogę się zdecydować, który zespół bardziej mi się podoba. Lub też mniej. Po prawdzie, jakiś dyletant mógłby mieć nawet problem, czy to aby na pewno dwa różne bandy są na tym splicie (abstrahując od tego, że nie spotkałem jeszcze splitu z nagraniami jednego tylko zespołu, hehe) – ale to świadczy na plus o Condor jak i Töxik Death.

Ja taki thrash uwielbiam, więc nie ma się co zastanawiać tylko polecać. Bierzcie i żryjcie, thrash till death!

Ocena: 7/10 i 7/10

Tracklist:

Side A
1. Condor – Chained Victims  
2. Condor – When Death Comes  
Side B
3. Töxik Death – Burning Death  
4. Töxik Death – The Beast

 

Autor

12006 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *