Strafk „Phaseshifting”

Strafk albumWydawca: Wraith Productions

Dziś postanowiłem rozłożyć na części pierwsze debiutanckie EP ruskiego Strafk zatytułowane „Phaseshifting”. Bez zbędnych wstępów i owijania w bawełnę: to EP jest przykładem perfekcyjnie przeciętnego materiału.

Nic w nim nie wkurwia. A nawet jakby chciało coś wkurwić to i tak nie zdąży, bo to tylko siedemnaście minut muzyki. Jest to granie z pogranicza post black metalu (ciekawe czy noszą kaptury?), ambientu, progresywnej elektroniki i jakiegoś prog rocka. Taka mieszanka może wzbudzać nieciekawe uczucia. Tymczasem słucha się tego. Kropka. Po prostu się słucha. Minus równoważą plusy i odwrotnie. Irytuje mnie infantylność tych dźwięków, a jednocześnie podoba mi się chropowate brzmienie (np. w pierwszym numerze). Irytują mnie zmodyfikowane elektronicznie wokale, ale z drugiej strony czasem gardłowy wydaje z siebie fajne szeptane. I kolejny przykład, w którym plus i minus anihilują się wzajemnie: muzyka skręcająca w stronę rocka irytuje, ale motywy elektroniczne mi się podobają. Nic innego nie pozostaje jak tylko wystawić tym Rosjanom absolutnie przeciętną ocenę. Mimo, że „Phaseshifting” nie jest materiałem złym to nie sądzę żebym kiedykolwiek do niego wrócił.

Prawda jest taka: po cholerę słuchać płyt przeciętnych jak tyle jest zajebistych. Może jednak Strafk zajdzie w gronie szanownych czytelników (lub czytelniczek) Chaosa jakiś fanów (lub fanki). Choć, jeśli mam być szczery: wątpię.

Ocena: 5/10

Tracklist:

01. Phase I – (Void)stare

02. Phase II – Inner Distortion

03. Phase III – Death and Decay of your Identity

04. Phase IV – The New Embodiment

 

 

Autor

849 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *