Ritual Chamber “The Pits of Tentacled Screams”

ritual chamberWydawca: Hellthrasher Productions

„Jeśli jedziesz do San Fransisco powinieneś wpiąć kwiaty we włosy. Jeśli jedziesz do San Fransisco poznasz tam miłych ludzi” – śpiewali dawno temu. Cóż, jeśli chcielibyście poznać panów z Ritual Chamber, którzy na co dzień urzędują w tym właśnie mieście, we włosy powinniście co najwyżej wpiąć kwiaty z wieńca pogrzebowego…

Takie przynajmniej odnoszę wrażenie słuchając „The Pits of Tentacled Screams”, czyli EPki wypełnionej pięcioma death metalowymi numerami. Ritual Chamber chwilami kojarzy mi się z innym zespołem, co to ma „rytuał” w nazwie, czyli Grave Ritual. No i oczywiście z klasykami w stylu Incantation (chyba najbardziej słyszalna inspiracja na krążku). Całość charakteryzuje się duszną atmosferą, ciężkim brzmieniem i atmosferą rodemz najgłębszej pieczary. Ale nie mogę powiedzieć, że Ritual Chamber rozwałkował mnie na cacy. Tak w zasadzie to ta EPka nie wzbudza we mnie żadnych głębszych odczuć, nie czuję się po jej odsłuchaniu przeżuty i wypluty, z uszu mi nie krwawi. Muzycznie jest to przyzwoite, tylko mam chyba zmęczenie materiału – utwory z „The Pits of Tentacled” zlewają mi się w jedno na zasadzie „bardzo napierdalamy – bardzo zwalniamy – bardzo napierdalamy – bardzo zwalniamy” i tak przez pół godziny. Fajnie, ale jakoś bez ducha.

Nie wiem, z jednej strony fajny materiał, a z drugiej jakoś niespecjalnie chce mi się do niego wracać. Podejrzewam, że w pierwszej kolejności zainteresują się nim ci wszyscy, którzy ponury death metal kupują z miejsca. Wcale się im nie zdziwię.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. The Dawning of a New Inversion  
2. Glorious Curse of Almighty Death  
3. A Thermonuclear Fate  
4. Black Rites of Conjuration  
5. Nomad Daimons

 

Autor

12268 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *